Ana içeriğe atla

Sevgili Dostum Dr.Serkan Zengin' in Burnuna Dolgu Uygulaması Yaptık!


Önceden farklı bir klinikte deviasyon ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi ortaya çıkan ve daha sonrasında yapılan yine farklı bir klinikte burun estetiği ameliyatı yapılan sonrasında da burun ucunda ve burun sırtında asimetrik alanlar ortaya çıkan, sevgili dostum, arkadaşım Dahiliye Uzmanı, Dr. Serkan Zengin' e ofiste Renú® Voice ile burun dolgusu uygulaması yaptık. Yukarıdaki burun dolgusu videosunda, sadece burun ucunun gerisindeki burun bölümü olan supratip bölgesine dolgu uygulaması yaptığımızı görebilirsiniz.


Yukarıdaki fotoğrafta, burun dolgusu öncesi ve sonrasını bulabilirsiniz.

İşte bu da sevgili dostumun 10 dk sonraki hali tam boy :

Dr.Serkan Zengin, Serkan Zengin, Doktor Serkan Zengin
Dr.Serkan Zengin, Serkan Zengin, Doktor Serkan Zengin
Sevgili dostuma ve videonun çekilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.Burun dolgu materyalleri hakkında çok hızlı bilgi vermek isterim. Burun dolgusu ve yüz dolgusu için üretilmiş olan materyaller emilebilen (geçici) ve emilmeyen (kalıcı) olmak üzere ikiye ayrılabilir. Emilmeyenler daha riskli olduğundan pek tercih edilmezler. Emilebilen dolgu materyalleri de kendi aralarında  hızlı emilenler ve yavaş emlineler olarak iki grupta incelenebilir. Bu videoda Kalsiyum Hidroksiapatit türevi olan uzun sürede emilebilen (12 - 14 ay) Renú® Voice kullanıldı. Bunun dışında yine başarıyla uygulanan hyaluronik asit türevi dolgular da mevcut. Konu ile ilgili oldukça ayrıntılı olarak hazırladığım aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:

RENÚ® VOICE İle Ses Teli ve Burun Dolgusu Yapiyoruz!
Ameliyatsız Burun Estetiği, Burun Dolgu Materyalleri ...
Burun Dolgusu Nasıl Yapılır? | KBB Uzmanı Bakırköy
Medikal Burun Estetiği (Medikal Rinoplasti) İle İlgili Önemli Ayrıntılar
Burun Dolgusu Yaptırırken Dikkat!
Burun Dolgusu İle Burun Törpüleme Arasındaki Farklar

En fazla burun dolgusu yaptıranlar Kore başta olmak üzere dünyada Asya bölgesindeki bayanlar ... Normal kullanım miktarlarından çok daha fazlasını tüm burun üzerine enjekte ettirenler hatta otobüslerde bile dolgu reklamları, medikal burun estetiği reklamları yayınlanabiliyor. Ameliyatsız burun estetiği çok fazla tercih ettiğim bir uygulama olmasa da; videoda uygulamada anlattığım gibi önceden ameliyat olmuş ve ameliyat yaptırmak istemeyen, basit çökme tarzında ya da hafif asimetri olması durumunda bu materyalleri kullanarak burun ucu doldurma, dolgu ile burun estetiği uygulaması yapabiliyoruz.


Burun dolgusu nasıl yapılır?burun dolgusu - burun ucu dolgusu - burun dolgusu nasıl yapılır? - burun ucu dolgusu video - burun dolgusu video - burun dolgusu nedir?
burun dolgusu - burun ucu dolgusu - burun dolgusu nasıl yapılır? - burun ucu dolgusu video - burun dolgusu video - burun dolgusu nedir?
Burun dolgusu, yukarıdaki videoda izlediğiniz gibi uygulama alanına lokal anestezik içeren bir kremin sürülmesinden sonra yapılmaktadır. Burun dolgusu yapılacak olan alana, lokal anestezik bir ilacın enjeksiyonla uygulanması, doku ödemin ve yanlış ya da yetersiz dolgu yapılmasına neden olabilir. Burun derisi üzerine sadece lokal anestezik krem uygulanması daha doğrudur. Lokal anestezik kremin etkisi için birkaç dakika beklenildikten sonra krem silinir ve dolgu materyali deri altına enjeksiyonla uygulanır. Uygulama sonrası hafif masajla dolgunun az da olsa dağılması sağlanır ve ışık altında burunda asimetrik alanlar aranır. Genelde burun dolgusu uygulaması toplam süresi 5 - 10 dk arasındadır.
Burun dolgusu fiyatları
Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu fiyatı kullanılan dolgu materyaline ve uygulama esnasında kullanılan yardımcı ürünlere göre değişebilir. Çok ucuz ve farklı ülkelerden gelen dolgu materyallerini bulabilirsiniz. Mümkün olan en kaliteli ürünü kullanmak ve en uzun etkilisini kullanmak daha akıllıca. Bazı burun tamponu olarak üretilmiş olan materyallerin çok ucuz olduğu için burun dolgusu olarak kullanıldığına dair yurtdışında yazılar mevcut. Renú® Voice için ofis şartlarında fiyat 1500 - 1750 TL civarında ancak ürün yurtdışından geldiği için yabancı para birimleri arttıkça fiyat da artacaktır. Dolgu burun estetiği fiyatları, kullanılan ürünlere ve malzemelere göre değişebilir. Regenyal Idea Burun Dolgusu (Hyaluronik asit içeriyor) ortalama 800 TL civarında. Yine bu ürün de  yurtdışından geldiği için yabancı para birimleri arttıkça fiyat da artabilir.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?


Ameliyatsız burun estetiği dolgu malzemeleri ve botoks kullanılarak yapılır. Botoks uygulamasını bir türlü sevemedim ancak uzun sürede eriyen ürünleri kullanarak burun dolgusu uygulamasını yapıyorum. Burun dolgusu materyalleri sadece burun ucunda değil, tüm yüzdeki kıvrımlarında kullanılabildiği gibi; kemerli buruna dolgu uygulaması da yapılabilmektedir.


Burun dolgusu zararları


Burun dolgusuna bağlı alerjik reaksiyon, enfeksiyon, doku reaksiyonları gibi farklı yan etkiler bildirilmiştir. Çok şükür şuana kadar hiçbirini görmedim ... Buruna yapılan dolgu maddesinin endüstriyel bir ürün oluğunu aynı cerrahi işlem gibi risksiz olmadığını unutmamak gerekir.

Burun dolgusu uygulaması ağrılı mı?


Buruna dolgu yaptıranların ağrı eşiğine, yapılan dolgunun miktarına, kullanılan iğnenin kalınlığına ve uygulama bölgesinin yerine göre ağrı miktarı değişebilir. Videoda dolgu yapılırken sadece azıcık gözler kıpırdamış. Sonrasında da ağrı olmadığını söyledi ancak; hastadan hastaya hissedilen ağrı miktarı değişebiliyor. İşlem esnasında lokal ağrı kesici enjeksiyon şeklinde ilaç kullanmadığımı videoda söylemiştim.

Benzer makaleler >> "Regenyal Idea" Burun Dolgusu / Yeni Bir "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!

Aşağıda daha önceden katıldığım konu ile ilgili video ekledim:​ ​​ ​​ ​Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …