6 Ekim 2016 Perşembe

Burun Ucu Küçültme

burun ucu küçültme fiyat, ameliyatsız burun küçültme, burun ucu küçültme egzersizleri, burun ucu küçültme ameliyatı izle, burun ucu küçültme ameliyatı, burun deliği küçültme, burun ucu düşüklüğü, burun ucu estetiği, burun ucunu küçültme, burun ucu kucultme
Burun Ucu Küçültme
Burun ucunu küçültme anlamında, "burun ucu daraltma", "burun ucu kaldırma", "burun deliklerini küçültme" de yer almaktadır. "Burun ucum top gibi" diyen hastalarda, burun ucu kıkırdakları, deri ve deri altı dokusundaki yapısal problemlere bağlı olarak bu görünüm ortaya çıkabilmektedir. Yandaki animasyonda, burun ucunun aynı anda hacim olarak azaltıldığı, burun ucunun yukarıya doğru yöneldiği (burun ucu kaldırma) görülmektedir. Burun ucu küçültme işlemlerinde, hacim eksiltilmesi ve burun ucunun daha küçük görünmesi için, genellikle burun ucunda bulunan ve burun deliklerinin şekli ile burun ucunun şeklinden esas sorumlu olan alar kıkırdaklar yeninden şekillendirilmektedir.

Burun ucu küçültme ameliyatı nasıl yapılır?burun ucu küçültme fiyat, ameliyatsız burun küçültme, burun ucu küçültme egzersizleri, burun ucu küçültme ameliyatı izle, burun ucu küçültme ameliyatı, burun deliği küçültme, burun ucu düşüklüğü, burun ucu estetiği, burun ucunu küçültme, burun ucu kucultme
Burun Ucu Küçültme Ameliyatı

Burun ucu küçültme ya da burun ucu daraltma ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında ve açık ya da kapalı teknikle yapılabilir. Genelde, bu işlem esnasında hastanın kendi kıkırdak ve kıkırdak zarını kullanarak burun ucunda kalıcı şekillendirme işlemi yapmayı tercih ettiğimden, açık teknik burun ucu estetiği ameliyatı şeklinde ameliyat yapmayı tercih ediyorum. Yukarıdaki fotoğrafta, açık teknik burun ucu estetiği yapılan hastanın, ameliyat öncesindeki geniş burun ucu ve dar burun delikleri, ameliyat sonrasında da daha dik ve dar burun ucu, kesit alanı daha fazla olan burun delikleri görülmektedir.


burun ucu küçültme fiyat, ameliyatsız burun küçültme, burun ucu küçültme egzersizleri, burun ucu küçültme ameliyatı izle, burun ucu küçültme ameliyatı, burun deliği küçültme, burun ucu düşüklüğü, burun ucu estetiği, burun ucunu küçültme, burun ucu kucultme
Burun Ucu Daraltma
Burun ucu daraltmak için sadece burun ucu kıkırdaklarının yeninden şekillendirilmesi değil; burun ucu projeksiyonunun yeniden ayarlanması da burun ucunun daha dar ve daha az hacimli görünmesine katkı sağlar. Örneğin burun ucu düşük olan bir hastada, burun ucundan herhangi bir doku çıkarılmadan sadece burun ucu elle tutarak öne doğru yönlendirilse, geniş üçgen önden dar tabanlı bir üçgene döneceğinden, önden daha dar bir burun ucu görünümü sağlayabilir. Bu şekilde burun kanatlarından doku eksizyonu yapılmadan (hava deliklerinde küçülme olmaksızın) burun ucunda daha dar görünüm elde edilmiş olur. Burun ucu küçültülürken burun ucunun aynı anda kaldırılması, burun içi hava yolu direncinde azalma ve hastanın daha iyi nefes almasını sağlayabilir.

Yukarıdaki fotoğrafta, açık teknik burun ucu estetiği yapılan hastanın birkaç ay sonraki burun görünümü mevcuttur. Burun ucundaki daralma ve aynı zamanda hava deliklerinin kesit alanlarında herhangi bir azalmanın olmadığı görülmektedir.


Burun ucu küçültme fiyatları

Burun ucu ameliyatları, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve yapılan işlemlerin miktarında göre değişebilir. 2016 yılı için burun ucu estetiği fiyatları hastanelere göre 4000 - 6500 TL arasında değişmektedir.

Burun deliği küçültme ameliyatıYukarıdaki fotoğrafta anlatıldığı gibi burun kanatlarının tabanına yakın doku çıkarılarak burun kanatları küçültülebileceği gibi; aşağıdaki animasyonda anlatıldığı gibi direk delik hacmi azaltılarak da burun delikleri daraltılabilir.

Yandaki yöntemi pek sevmiyorum. Bunun nedenleri i, burun şeklinde ve burun fonksiyonlarını etkileyecek kilde burun hava yollarında kalıcı bir değişikliğin yapılması ve burunda dışarından görülebilecek ilave bir kesi yapılması. Yukarıdaki yöntemde, burun ucu değil; burun ucu tabanı ve kanatlarda daralma sağlanmaktadır. Genelde, Afrika kökenli insanlara yapılan etnik rinoplasti teknikleri arasındadır. Bizim ülkemiz insanlarında burun kanadı genişliği çok olmadığından çok nadir olarak tercih ettiğim uygulamalar grubundan. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler, öncesi ve sonrası hasta fotoğrafları bulabileceğiniz linkler >> Burun Ucu Estetiği Ve Burun Ucu Kaldırma / Alar Base Rezeksiyonu

Konu ile ilgili diye eklemek istedim. İnternette "burun ucu küçültme egzersizleri" başlığı altında, burun ucunun masaj ya da egzersizlerle şekillendirilmesini içeren resimler bulabilirsiniz. Bu uygulamalar kalıcı olmayan ve geçici etkiye sahiptir. İnternette, "burun şekillendirici" ya da "burun kaldırıcı aparat" görebilirsiniz. Yine, geçici etkiye neden oldukları gibi, uzun süre kullanılmaları durumunda, burun ucunda doku hasarına neden olabilirler.


​​ ​Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
 
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.