Ana içeriğe atla

"Regenyal Idea" Burun Dolgusu

Regenyal Idea Lips Nedir?Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası

Regenyal Idea, yüzün orta bölümünün yeniden şekillendirilmesi, dolgu gereken alanların, derin kıvrımların kaldırılması ve uzun süreli etki için Italyan Regenyal Laboratories tarafından geliştirilmiş, Hyaluronik asit içeren bir dolgu materyalidir. Burun dolgusu, dudak köşeleri ve nazolabial kıvrımların doldurulması, frontal zigoma bölgesine, yanak çevresine hacim kazandırılması amacıyla kullanılabilmektedir.

Ürün bakteri fermantasyonu ile elde edilmiş, çapraz bağlanma faktörü içeren ve enjekte edilen alanlara doğal olarak yayılma özelliği olan Hyaluronik asit içermektedir.

Ürünün uygulama bölgeleri:

  • Alt elmacık bölgesi
  • Burun dudak bölgesi
  • Ağız köşeleri
  • Çene bölgesi
  • Orta ve derin kırışıklıkların olduğu bölgeler
 


Üretici firma linki >>Regenyal Laboratories  http://www.regenyal.eu/
Türkiye yetkili temsilcisi Optimus Medikal Ürünleri Kimya Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi http://www.optimusmedikal.com/
Ürünün Türkiye sayfası web adresi:  http://regenyaltr.com/
Ürün broşürü sayfası >> http://en.regenyal.eu/wp-content/uploads/2013/08/scheda_regenyal_idea_eng.pdf

Regenyal Idea Dolgusu Tanıtım Videosu:Regenyal Idea Nasıl Uygulanır?Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Ürün hazır paketlerde geliyor ve lokal anestezik içeren kremler buruna ya da dolgu yapılacak alana sürülüp bekletildikten sonra, kutu içeriğindeki iğnelerle enjeksiyonlar yapılarak ürün uygulanıyor. Viskozitesi ufak iğnelerle yapılmaya uygun bir ürün. Ürünün kullanım kılavuzunda 7-8 ay sonra tekrar yapılması gerektiği yazsa da; kollajen üretimini tetikleyerek daha uzun süre dolgu etkisi verebildiği düşünülmektedir.


Regenyal Idea Burun Dudak Dolgusu FiyatıRegenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Ürün fiyatını net olarak öğrenince buraya tekrar düzeltme yaparım. Bildiğim kadarıyla toplam ürün ve uygulama bedeli 750-1000 TL arasında değişiyor.

 

Regenyal Idea Burun Dolgusu Önce SonraYakın zamanda kendim uyguladıktan sonra sizlerle fotoğraf paylaşırım. Ürün web sayfasında burun dolgusu öncesi ve sonrası görseli bulabilirsiniz >> http://regenyaltr.com/product/regenyal-idea


Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Ne Kadar Süreden Sonra Yeniden Tekrarlanmalıdır?Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası


Ürün kullanım kılavuzunda 7 - 8 ayda bir dudak dolgusunun tekrar yapılması gerektiği yazıyor. Genelde 9-12 ay uygulama bölesinde kaldığı (bazen bu sürenin 16 aydan daha uzun olabileceğini vurgulayan kaynaklar da mevcut) yazıyor.

Regenyal Idea Burun Dolgusu Gebelikte Yapılabilir mi?

Hayaluronik asit materyalleri uzun süredir güvenli bir şekilde yapılsa da; gebelikte dolgu uygulaması ve olası riskleri hakkında yeterli bilimsel çalışma yoktur. Gebelik sonlandıktan sonra ve hormonal denge normale döndükten sonra işlemin yapılması daha uygundur.

Regenyal Idea Burun Dolgusu Emzirme Döneminde Yapılabilir mi?Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrası
Regenyal Idea burun dolgusu - Hyaluronik asit burun dolgusu - Burun dolgusu fiyatı - Burun dolgusu öncesi ve sonrasıHyaluronik asit normalde vücudumuzda bulunan bir maddedir.  Emzirme döneminde yapılabileceğiniz savunan bir çok hekim bulunmaktadır. Konu ile ilgili güzel bir tartışma platformu olan realself.com linki >> Juvederm and Breastfeeding Doctor Answers, Tips - RealSelf
Kana hyaluronik asitin salınması; hatta süte çok az miktarda geçmesi durumunda bile bebeğin zarar göremeyeceğini savunan hekimler mevcuttur. Buna rağmen, emzirmenin bitmesini beklemek ve olası hormonal etkilerden kaçınmak en doğrusudur.

Burun Dolgusunun Hangi Mevsimde Yapılması İdealdir?

Buruna dolgu uygulaması için özel bir mevsim ya da zaman aralığı yoktur Bununla birlikte güneşlenmenin olacağı ısı ve UV ışınlarının dudaklara daha yoğun temas ettiği yaz aylarında burun dolgusunun yapılmaması daha doğrudur.

Hyaluronik Asit Burun Dolgularının Yan Etkileri

Hyaluronik asit içeren dolgu materyalleri dudak dolgularında en sık kullanılan ürünlerdir. Piyasada birçok farklı isimde Hyaluronik asit içeren ürün bulunmaktadır. Enjekte edilebilir hyalüronik asit, 1996 yılında Avrupa pazarlarına tanıtılmış ve yüksek bir güvenlik profili ile tanıtılarak sunulmaya başlanmıştır.
Başlıca yan etkileri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:
  • Kızarıklık ve alerjik reaksiyonlar

Tüm enjeksiyon uygulamaları ve tüm ilaçlarda bu risk mevcuttur. Oldukça nadir de olsa alerjik reaksiyon riski bulunmaktadır.
  • Granülomatöz yabancı cisim reaksiyonu

Nadir bir durum. Böyle bir reaksiyon olması durumunda, lokal kortizon enjeksiyonu ya da Hyaluronik asit erimesini sağlayan hyaluronidaz enzimi enjeksiyonu önerilmektedir.
  • Damar içerisine dolgu uygulanması

Dudak dolgusunda bildirilmiş olgu olmasa da; özellikle Doğu Asya bölgesinde burun kenarları ve yanaklara fazla miktarda ürün enjeksiyonu sonrasında, doku beslenmesinde bozulma ve doku kayıpları bildirilmiştir. Dudak dolgusu materyalleri diğer dolgularda daha akışkan ve kolay metabolize edilir türdedir.
  • Enfeksiyon

Dolgu uygulaması sonrasında nadiren enfeksiyon görülebilir. İlk günler normal olarak işlik ve kızarıklık görülebilir.
Bunların dışında diğer yoğun içerikli dolgu materyallerindeki nodül oluşumu, ülserasyon, doku reaksiyonları riski dudak dolgu uygulamasından sonra görülmesi çok nadirdir. Dudak dolgusu için uygun olmayan ve katı kıvamlı dolgu materyalleri, dudak yüzeyinde topaklanma, nodül oluşumu ya da pürüzlenmeye neden olabilmektedir.

Burun Dolgusu Animasyonu Gerçeği Yansıtamaz!

Burun fotoğrafları üzerinde animasyon programı ile burun dolgusu öncesi ve sonrası olası görünümünü, burun estetiği ameliyatı öncesinde yaptığımız gibi yapabiliyoruz. Canlı bir dokuda yapılan üç boyutlu doku genişletici bir uygulama olan dudak dolgusunun etkisini tam olarak yansıtabilecek, gerçek sonucu gösterecek bir bilgisayar programı yoktur. Sadece olası sonuçları gösterebilmektedir.

Benzer makaleler  >>

Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …