Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Kasım, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bayan Burun Estetiği Ameliyatı

Bayanlarda burun estetiği ameliyatının farkları  Bayan burun estetiği ameliyatlarında genellikle, erkek burunlarından farklı olarak kemerin daha fazla alınması, burun ucunun biraz daha kalık olması, burnun biraz daha ince olması amaçlanmaktadır.  Her yüz yapısına göre değişen oranlarda, doğal, yüze yakışan bir burun elde edilmesi esas amaç olmalıdır. Bayan burunlarında, burun delikleri arasında bulunan kolumella ile üst dudak arasındaki açı (nazolabial açı) erkeklerdekinden dah geniş ve yaklaşık 95-100 derece arasındadır. Bu açı daha fazla olduğunda burun delikleri karşıdan görünebilir hale gelir (domuz burnu). Bu açı normalden daha az olduğunda "düşük burun ucu" ndan bahsedilir.

Konu ile ilgili bilgileri  bulabileceğiniz linkler >> Burun Ucu Estetiği Ve Burun Ucu Kaldırma / Burun Estetiği Ameliyatı

Bayanlarda burun estetiği kaç yaşından sonra yapılabilir?
Bayanlarda, burun kemiği gelişmesi tamamlandıktan sonra rinoplasti ameliyatı yapılabilir. Genelde 18 yaşından …

Erkek Burun Estetiği ve Örnek Fotoğraflar

Erkek burun estetiği özellikleri

Erkeklerde yapılan burun estetiği ameliyatlarında genellikle, bayan burun estetiği ameliyatlarında amaçlanan burunlardan daha kemerli, daha kalın ve burun ucu daha geniş burunlar elde edilmesi amaçlanmaktadır. Erkek hastaların hemen hemen tamamı yüzüne yakışan ve doğal görünümlü burunların elde edilmesini istemektedirler. Erkeklerde burun ucu kalkıklığı bayanlardan daha azdır ve burun ucu le üst dudak arasındaki açı olan "nazolabial açı" 90 dereceyi geçmemektedir. Bazen bir miktar kemerin bırakılması erkeksi görünüm için gerekebilmektedir.

Erkek burun estetiği öncesi ve sonrası
Aşağıda, erkek burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğrafları bulabilirsiniz:


Bademcik Kanseri (Tonsil Cancer)

Baş-boyun skuamöz hücreli kanseri (HNSCC), dünya çapında altıncı en sık rastlanan malignitedir ve yılda 40.000 yeni vaka bulunmaktadır. Tüm primer HNSCC' lerin orofaringeal karsinomalar üçüncü en yaygın olanı olup, bademcik, orofarinkste en sık rastlanan malignite bölgesi konumundadır.


Bademcik kanseri belirtileri ve bademcik kanseri nasıl anlaşılır?
Bademcik kanseri olan hastalarda bazen hastalık kendini sadece boyun kitlesi ile gösterebilir. Bunun nedeni, bademcik yapsında bulunan kriptalar denilen çukur boşukların derinliklerinde kanserin ortaya çıkabilmesi ve yüzey epitelinin derin epitelyal invazyonları ile ağız içerisinde belirgin kitle formasyonu oluşturmadan boyun lenf düğümlerine sıçrama yapmasıdır.

Skuamöz hücreli bademcik kanserleri, bademciklerin derin bölgelerinde, 1 veya daha fazla bölgede ortaya çıkabilir. İlaveten, hastada herhangi bir belirti vermeksizin ağız boşluğuna doğru şişerek önemli ölçüde büyüyebilir.

Bademcikler lenfoid dokulardır ve zengin lenf damalar …