Ana içeriğe atla

Atrofik Rinit Tedavisi İçin Çin' de Lazer Üretiliyor!

Atrofik rinitte lazer tedavisi - Atrofik rinit tedavisi - Atroifk rinit tedavisi için lazer - Ozena
Atrofik rinitte lazer tedavisi - Atrofik rinit tedavisi -
Atrofik rinit tedavisi için lazer - Ozena
Yakın zaman önce "Atrofik Rinit - tanımı, tedavisi, belirtileri, nedenleri" hakkında ayrıntılı bir link hazırlamıştım >> Atrofik Rinit ve Young Cerrahisi

Bu hastalık genelde burnun arıtma, ısıtma mekanizmalarının bozulmasına neden olabilecek, burun ameliyatları (burun etlerinin aşırı küçültülmesi, alınması ya da burun içinde hava akımı hızında anormal artışa neden olabilecek nazal septum perforasyonu ortaya çıkmasıgibi) ya da ilaç kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Tedavide burun içinin nemlendirilmesi, aşırı havayolunun daraltılması gibi uygulamalar kullanılmaktadır. Yani burun deliklerini düzenli olarak kapatırsanız hastalığın şiddetinde azalma olması beklenilebilir!

İnternette farklı hastalıkların tedavisi amacıyla üretilen, farklı boy ve özelliklerde "lazer cihazı" bulabilirsiniz. Belki böyle ilginç hastalık tedavileri için üretilen lazerleri en çok Çin' de bulabilirsiniz.

Ünlü alışveriş sitesi www.aliexpress.com' da  da bulabileceğiniz bu ürünlerin etkisi ve faydalarını tartışmak kolay değil. Atrofik rinit tedavisi için satışı sunulan lazer cihazının aynı zamanda orta kulak iltihabı, kulak çınlaması, allerjik rinit tedavisinde de kullanılabileceği yazıyor. Allerjik rinit tedavisinde kullanılan benzer bir ürün olan endonasal fototerapi cihazı Rhinolight da mevcut.

Atrofik rinitte, burun içi salgı bezleri, koku hücreleri, mukoza epitelinde giderek artan hasar ortaya çıkmaktadır. Alerjik rinittteki kadar masum ve zararsız bir süreç söz konusu değildir.

Atrofik rinitte, yandaki lazerin sadece problarının burun deliklerinde birkaç saat bekletilmesi bile, burun içi mukozasının hava ile temasının geçici olarak da olsa önlenmesini sağlayarak faydalı olabilmektedir.

Satış sloganı olarak "650nm Kronik Rinit ve Atrofik Rinit Yeşil Lazerli CE Tedavi Aleti Her türlü rinit için onaylandı ..." gibi bir sloganla satılıyor. Ürün kullanımı ile ilgili olarak da :

"- 30 dakika bazı insanlar etkili tedavi hissedeceksiniz
- 2 hafta sonra, onarabilir ve% 30 iyileştirebilir
- 3-6 ay sonra,% 80 rinit onaracak veya iyileşecektir  " şeklinde yazıyor ve bir tane ürün sayfasında öncesi ve kullanım sonrası diye burun içi fotoğraf paylaşılmıştı. Atofik rinit değil de; alakasız bir hastalık olan burunda malign melanoma benziyordu ...

Allerjik rinit ve lazer tedavisi ile ilgili birçok bilimsel makale mevcut. Bununla birlikte atrofik rinit tedavisi ve lazerle ilgili çok fazla kaynak yok. Birkaç yayın daha çok Rusya' dan yapılmış ve bir tanesi "The application of helium-neon laser radiation for the combined treatment of the patients with atrophic rhinitis" Helyum-neon lazer' in atrofik rinit tedavisinde kullanılabileceğini ve yine Rusya' dan yaklaşık 30 yıl önceki "Low-energy laser radiation in the combined therapy of ozena patients" isimli makalede düşük enerjili lazerlerin atrofik rinit tedavisinde kullanılabileceği vurgulanmış.

FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) nin web sitesinde, atrofik rinit tedavisi için onaylanmış bir lazer cihazı bulamadım. Konu tartışmalı. Tedavide sizi muayene eden doktorunuzun dediklerine inanın.

Ürün fiyatları, ürün özellikleri ile ilgili üretici firma linkleri ve ilgili diğer linkler:

China Atrophic Rhinitis Treatment Instrument - China Laser Treatment ... / China suppliers Atrophic rhinitis laser apparatus for Rhinitis Otitis ... / Atrophic Rhinitis and Otitis Cold Level Media Laser Treatment Device ... / Otitis Media Tinnitus And Atrophic Rhinitis Infrared Laser Acupuncture / Painfree Cold Laser Atrophic Rhinitis Laser Instrument / Looking for exclusive distributor physical blood cleaner 650nm lllt Atrophic rhinitis laser device / Newest cold laser physical therapy Atrophic rhinitis
​ ​​ ​​ ​Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
 
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …