Ana içeriğe atla

Yeni Bir "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!Yakın zamanda, Hyaluronik asit içeren Regenyal Idea burun dolgusu ile ilgili makale yayınlamıştım. Burun dolgusu uygulaması, özellikle daha önceden ameliyat yapılmış olan ve az miktarda asimetri, çökme tarzı burunda şekil bozuklukları bulunan ve ameliyat dışı burun şekillendirme işlemlerini tercih eden hastalar için idealdir.

Bu ürün bakteri fermantasyonu ile elde edilmiş, çapraz bağlanma faktörü içeren ve enjekte edilen alanlara doğal olarak yayılma özelliği olan Hyaluronik asit içeriyor. Uygulama sonrasında basit bir masaj ile kolayca yayılıyor, topaklanma yapmıyor.

İşlemden önce enjeksiyon şekinde lokal anestezik uygulanması, deri alt ödemine ve uygulama bölgesinde eksik ya da yanlış miktarda uygulama yapılmasına neden olabiliyor. Bu nedenle sadece deri üzerine krem sürülmesi şeklinde lokal anestezik uygulamayı tercih ediyorum.


Burun dolgusu fiyatı (Regenyal Idea ile) 750 - 1000 TL arasında değişiyor.

Yukarıdaki videoda, önceden burun estetiği ameliyatı yapılmış olan ve ameliyat sonrasında, burun ucunun sol yan tarafı ve burun ucunun üzerindeki bölüm olan "supratip bölümü" nün sol tarafında çökme tarzında asimetrik alan ortaya çıkan hastaya, lokal anestezik krem sürüldükten sonra yapılan dolgu uygulaması görülmektedir. Dolgu enjeksiyonu sonrasında uygulama bölgesine masaj yapılarak işlem sonlandırılmaktadır.

Kalıcı dolgu maddeleri çok daha nadir olarak tercih edilmektedir. Videoda kullanılan dolgu maddesi ortala 8-12 ay civarında metabolize edilerek ortadan kaldırılmaktadır. Uygulama bölgesinde kollajen gibi iyileşme dokusu üretimini sağlayarak tamamen metabolize edilse de az miktarda etkisinin devam edebileceği düşünülmektedir. Dolgunun metabolize edilmesi ve iyileşme dokusu üretilmesi, dolgu etkisinin süresi kişiden kişiye değişebilir.

Regenyal Idea ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz link >> Regenyal Idea" Burun Dolgusu

Diğer burun dolgusu uygulaması videomuzu bulabileceğiniz benzer konuda hazırlanan makale >> Sevgili Dostum Dr.Serkan Zengin' in Burnuna Dolgu Uygulaması Yaptık!

Benzer diğer linkler >> Medikal Burun Estetiği (Medikal Rinoplasti) İle İlgili Önemli Ayrıntılar / Ameliyatsız Burun Estetiği, Burun Dolgu Materyalleri (Radiesse ...

 Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
 
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …