Ana içeriğe atla

Sevgili Dostum Dr.Serkan Zengin' in Burnuna Dolgu Uygulaması Yaptık!


Önceden farklı bir klinikte deviasyon ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi ortaya çıkan ve daha sonrasında yapılan yine farklı bir klinikte burun estetiği ameliyatı yapılan sonrasında da burun ucunda ve burun sırtında asimetrik alanlar ortaya çıkan, sevgili dostum, arkadaşım Dahiliye Uzmanı, Dr. Serkan Zengin' e ofiste Renú® Voice ile burun dolgusu uygulaması yaptık. Yukarıdaki burun dolgusu videosunda, sadece burun ucunun gerisindeki burun bölümü olan supratip bölgesine dolgu uygulaması yaptığımızı görebilirsiniz.


Yukarıdaki fotoğrafta, burun dolgusu öncesi ve sonrasını bulabilirsiniz.

İşte bu da sevgili dostumun 10 dk sonraki hali tam boy :

Dr.Serkan Zengin, Serkan Zengin, Doktor Serkan Zengin
Dr.Serkan Zengin, Serkan Zengin, Doktor Serkan Zengin
Sevgili dostuma ve videonun çekilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.Burun dolgu materyalleri hakkında çok hızlı bilgi vermek isterim. Burun dolgusu ve yüz dolgusu için üretilmiş olan materyaller emilebilen (geçici) ve emilmeyen (kalıcı) olmak üzere ikiye ayrılabilir. Emilmeyenler daha riskli olduğundan pek tercih edilmezler. Emilebilen dolgu materyalleri de kendi aralarında  hızlı emilenler ve yavaş emlineler olarak iki grupta incelenebilir. Bu videoda Kalsiyum Hidroksiapatit türevi olan uzun sürede emilebilen (12 - 14 ay) Renú® Voice kullanıldı. Bunun dışında yine başarıyla uygulanan hyaluronik asit türevi dolgular da mevcut. Konu ile ilgili oldukça ayrıntılı olarak hazırladığım aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:


Burun Dolgusu Nasıl Yapılır? | KBB Uzmanı Bakırköy
Medikal Burun Estetiği (Medikal Rinoplasti) İle İlgili Önemli Ayrıntılar
Burun Dolgusu İle Burun Törpüleme Arasındaki Farklar

En fazla burun dolgusu yaptıranlar Kore başta olmak üzere dünyada Asya bölgesindeki bayanlar ... Normal kullanım miktarlarından çok daha fazlasını tüm burun üzerine enjekte ettirenler hatta otobüslerde bile dolgu reklamları, medikal burun estetiği reklamları yayınlanabiliyor. Ameliyatsız burun estetiği çok fazla tercih ettiğim bir uygulama olmasa da; videoda uygulamada anlattığım gibi önceden ameliyat olmuş ve ameliyat yaptırmak istemeyen, basit çökme tarzında ya da hafif asimetri olması durumunda bu materyalleri kullanarak burun ucu doldurma, dolgu ile burun estetiği uygulaması yapabiliyoruz.


Burun dolgusu nasıl yapılır?burun dolgusu - burun ucu dolgusu - burun dolgusu nasıl yapılır? - burun ucu dolgusu video - burun dolgusu video - burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu, yukarıdaki videoda izlediğiniz gibi uygulama alanına lokal anestezik içeren bir kremin sürülmesinden sonra yapılmaktadır. Burun dolgusu yapılacak olan alana, lokal anestezik bir ilacın enjeksiyonla uygulanması, doku ödemin ve yanlış ya da yetersiz dolgu yapılmasına neden olabilir. Burun derisi üzerine sadece lokal anestezik krem uygulanması daha doğrudur. Lokal anestezik kremin etkisi için birkaç dakika beklenildikten sonra krem silinir ve dolgu materyali deri altına enjeksiyonla uygulanır. Uygulama sonrası hafif masajla dolgunun az da olsa dağılması sağlanır ve ışık altında burunda asimetrik alanlar aranır. Genelde burun dolgusu uygulaması toplam süresi 5 - 10 dk arasındadır.

Burun dolgusu fiyatları


Burun dolgusu fiyatı kullanılan dolgu materyaline ve uygulama esnasında kullanılan yardımcı ürünlere göre değişebilir. Çok ucuz ve farklı ülkelerden gelen dolgu materyallerini bulabilirsiniz. Mümkün olan en kaliteli ürünü kullanmak ve en uzun etkilisini kullanmak daha akıllıca. Bazı burun tamponu olarak üretilmiş olan materyallerin çok ucuz olduğu için burun dolgusu olarak kullanıldığına dair yurt dışında yazılar mevcut. Renú® Voice için ofis şartlarında fiyat 3000 - 3750 TL civarında ancak ürün yurtdışından geldiği için yabancı para birimleri arttıkça fiyat da artacaktır. Dolgu burun estetiği fiyatları, kullanılan ürünlere ve malzemelere göre değişebilir. Regenyal Idea Burun Dolgusu (Hyaluronik asit içeriyor) ortalama 1750 TL civarında. Yine bu ürün de  yurt dışından geldiği için yabancı para birimleri arttıkça fiyat da artabilir.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?


Ameliyatsız burun estetiği dolgu malzemeleri ve botoks kullanılarak yapılır. Botoks uygulamasını bir türlü sevemedim ancak uzun sürede eriyen ürünleri kullanarak burun dolgusu uygulamasını yapıyorum. Burun dolgusu materyalleri sadece burun ucunda değil, tüm yüzdeki kıvrımlarında kullanılabildiği gibi; kemerli buruna dolgu uygulaması da yapılabilmektedir.


Burun dolgusu zararları


Burun dolgusuna bağlı alerjik reaksiyon, enfeksiyon, doku reaksiyonları gibi farklı yan etkiler bildirilmiştir. Çok şükür şuana kadar hiçbirini görmedim ... Buruna yapılan dolgu maddesinin endüstriyel bir ürün oluğunu aynı cerrahi işlem gibi risksiz olmadığını unutmamak gerekir.

Burun dolgusu uygulaması ağrılı mı?


Buruna dolgu yaptıranların ağrı eşiğine, yapılan dolgunun miktarına, kullanılan iğnenin kalınlığına ve uygulama bölgesinin yerine göre ağrı miktarı değişebilir. Videoda dolgu yapılırken sadece azıcık gözler kıpırdamış. Sonrasında da ağrı olmadığını söyledi ancak; hastadan hastaya hissedilen ağrı miktarı değişebiliyor. İşlem esnasında lokal ağrı kesici enjeksiyon şeklinde ilaç kullanmadığımı videoda söylemiştim.

Benzer makaleler >> "Regenyal Idea" Burun Dolgusu / Yeni Bir "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!

Aşağıda daha önceden katıldığım konu ile ilgili video ekledim:​ ​​ ​​ ​Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir?  Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Dr.Murat Enöz - Forum Sayfası

Dr.Murat Enöz' e Forum' da soru sormak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. Türkçe Dr.Murat Enöz- Forum Sayfası ​ D r. Murat Enöz KBB & BBC Uzmanı ( MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul ) Muayenehane ( Private Office ): Adres ( Address ):  İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü ( Dilek Patisserie Building ), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul Randevu Tel ( Appointment Phone ):  0212 561 00 52 E-mail:   muratenoz@gmail.com ​ Cep tel (Mobile phone):   (+90)  533 6550199 Fax:   (+90) 212 542 74 47

Deviasyon Ameliyatından Sonra Burun Şekli Değişir mi?

Burunda Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişikliği Olur mu? Deviasyon ameliyatları esnasında genelde minimal travmatik tekniklerle, burun içerisindeki eğri kıkırdak alanları alınmaktadır. Kapalı teknikle yapıldığında, nazal septumun destek dokusu olarak görev yapan alanları korunarak, eğri kıkırdak bölgeleri çıkarılır. Burun içerisinden yapılan bu ameliyatta burun şeklinde dışarından görülebilen bir değişiklik olmaz. Ameliyat sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon tapon ya da eriyebilen tamponlara bağlı olarak burun 1 hafta biraz geniş görünebilir. Açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatları yapıldığında (genelde burun septumunun e alt kısmı olan kaudal septum bölümü eğrilikleri ya da burun ucu desteğinin etkilenme riski olan hastalarda tercih edilir), burun ucunda kısa dönemde şişlik uzun dönemde öne ve biraz yukarıya doğru hareket gözlemnlenebilir (zaten işlem aynı zamanda burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır!). Deviasyon ameliyatları esnasında, m

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2021 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2021   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan