Ana içeriğe atla

Güzel Bir Dudak Dolgusu Materyali: Regenyal Idea Lips

Dudak Dolgusu - Regenyal Idea Lips

Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu kapmasında, dudakların yeniden şekillendirilmesi, dolgunlaştırılması, dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi, dudaktaki asimetrilerin giderilmesi işlemleri yapılabilmektedir. Bugün bana tanıtılan ve hoşuma giden bir ürünü sizlere sunmak istedim. Başlıca kullanım amaçları:

 • Hacim arttırıcı
 • Doğal eversiyon (dışa döndürme)
 • Asimetrik çukur bölgelerin doldurulması
 • Dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi

Ürün özellikle dudak dolgusu ve yüzdeki ince çizgilerin doldurulması için tasarlanmış, hyaluronik asit içerikli. İtalya' da üretiliyor , kalite ve fiyat açısından oldukça avantajlı. Dudak dolgusu ile ilgili teknik detayları ve uygulama sonrası yapılması gerekenler hakkındaki bilgiyi bulabileceğiniz link >> Dudak Dolgusu İle İlgili Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Regenyal Idea Lips Nedir?

Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu

Regenyal Idea Lips, Regenyal Laboratories tarafından dudak dolgusu ve İnce yüz kırışıklıklarının doldurulması amacıyla üretilmiş, hyaluranik asit (HA) bazlı bir dolgu materyalidir. Bu dolgu, "dudaklara doğal olarak uyum sağlayarak iyileştiren biyovolümetrik bir ürün" sloganı le tanıtılıyor.Üretici firma linki >>Regenyal Laboratories  http://www.regenyal.eu/
Türkiye yetkili temsilcisi Optimus Medikal Ürünleri Kimya Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi http://www.optimusmedikal.com/
Ürünün Türkiye sayfası web adresi:  http://regenyaltr.com/
Ürün broşürü sayfası >> http://en.regenyal.eu/wp-content/uploads/2014/04/lips_scheda_eng.pdf

Regenyal Idea Lips Dukak Dolgusu Tanıtım Videosu:Ürünün üretime amacı, enjekte edilen dokuda gerilme yapmadan, doğal yayılma ve pürüzlenmeyi en aza indirme şeklinde tasarlanmış. Serbest hyaluronik asit içeriği bulunmayan ve tamamen çapraz bağlı hyaluronik içeren bu ürün yüzeyel enjeksiyonlar, dudak çevresindeki kırışıklıklarında giderilmesi için uygun ve 9-12 ay uygulama bölgesinde kalıyor. Emilebilen özellikte de olsa, enjekte edildiği dokuda kolajen üretimini tetikleyerek, doğal iyileşme dokularının yerleşmesini de arttırıyor.


Aynı firmanın "Regenyal İdea" yüzün orta bölümüne ve daha derin dokuya dolgu yapılması için üretilmiş (burun, yanak ve istenirse yine dudak dolgusu için kullanılabilecek) daha yoğun kıvamlı ürünü de mevcut.

 Regenyal Idea Lips Nasıl Uygulanır?


Ürün hazır paketlerde geliyor ve lokal anestezik içeren kremler dudağa sürülüp bekletildikten sonra, kutu içeriğindeki iğnelerle enjeksiyonlar yapılarak ürün dudaklara uygulanıyor. Viskozitesi ufak iğnelerle yapılmaya uygun bir ürün. Ağız köşesi, dudaklar, dudak çizgileri ve ağız çevresindeki ince kıvrımların doldurulması amacıyla kullanılabiliyor.


Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Fiyatı


Dudak dolgusu 2019 yılı için   toplam ürün ve uygulama bedeli 1500-1750 TL arasında değişiyor. Dudak dolgusu fiyatları da dolgusunun markası ve kliniklere göre değişebilmektedir.

İdeal Dudak Özellikleri ve Dudak Yapısına Göre Kişilik Özellikleri!

Dudak şekli de, kişiye yaşanılan mekana, kültürel yapıya, kişilerin beklentisine göre "güzel" ya da "çirkin" olarak sınıflandırılabilmektedir. Normalde üst dudak, alt dudağa göre 2 mm' den fazla önde olmamalıdır ve 2 mm ' den daha fazla üst dudak önde olduğunda dudakların ördek gibi görünmesine neden olmaktadır. Yani dudak dolgusunu bol miktarda yapmak her zaman ideal bir dudak şekli elde edilmesini sağlamaz. Dudak yapısına göre gül dudak, kelebek dudak, damla dudak şeklinde dudakları sınıflandıranlar da vardır Kalın ve etli dudak her yüz yapısı için ideal değildir. Bununla birlikte dudak şekline göre insanların  karakterlerinin değişebileceğini savunan makaleler de mevcuttur (kalp şeklinde dudağı olanlar romantik, yuvarlak dudaklar maceracı ve karizmatik, ince dudaklar asosyal, ince dudaklar ciddi ve özgürlüklerine düşkün, geniş dudaklar sosyal ve dışa dönük, dolgun dudaklar ihtiraslı, şişkin dışa dönük dudaklar ilgi isteyen kadın için geçerliymiş .... bazılarını okuyunca "vay be" demeden edemedim).

Cupid's bow nedir?


"Cupid's bow" ya da "Cupid' in Yayı"
"Cupid's bow" ya da "Cupid' in Yayı"

"Cupid's bow" ya da "Cupid' in Yayı" insan üst dudağının çift eğrisinin, Roman erotik aşk tanrısı Cupid'in yayına benzediği söylenen bir yüz özelliğidir. Kaynak >> Cupid's bow - WikipediaYukarıdaki üç ünlü şanslı bayan soldan sağa Sophie Dahl, Kate Moss ve Rihanna'nın hepsi üst dudağında bir Cupid's Yayı' na sahipler.


Yukarıdaki 3 ünlü bayan soldan sağa: Julia Roberts, Cheryl Cole ve Nicole Kidman' ın "yassı dudak" tipi mevcut. Cupid's Yayı' na sahip değiller.

Kaynak >> Are you Julia Roberts or Sophie Dahl? The deeper your lip dip, the ...


İnce dudak kişinin daha yaşlı ya da mutsuz görünmesine neden olabilmektedir.

Üst dudak dolgusu yapılırken, üst dudak orta bölüm iç yüze fazla miktarda dolgu yapıldığında, filtrum (üst dudağın ortasındaki oluk, burun altı oluğu) alt kısmı dolarak yassı dudak ya da ördek dudak yapısına dönebilmektedir. Dudak dolgusu yapılırken filtrum bölgesi ve cupid yayı arasındaki sınırın iyi planlanması gerekmektedir.


Normalde, üst dudak ve alt dudak kalınlık oranları 1^üst dudak, 2/3 alt dudak şeklinde olmalıdır. Yandaki animasyonda üst dudak oranı normalden fazla gibi!
Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra

Yakın zamanda kendim uyguladıktan sonra sizlerle fotoğraf paylaşırım. Ürün kitapçığında bulunan üç görsel:

dudak dolgusu önce sonra, dudak dolgusu istanbul, dudak dolgusu fiyat 2016, dudak dolgunlaştırıcı doğal yöntemler, dudak dolgusu fiyatları 2015, dudak dolgusu video, dudak dolgusu fiyatları 2016, dudak dolgusu fiyatları
Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra

dudak dolgusu önce sonra, dudak dolgusu istanbul, dudak dolgusu fiyat 2016, dudak dolgunlaştırıcı doğal yöntemler, dudak dolgusu fiyatları 2015, dudak dolgusu video, dudak dolgusu fiyatları 2016, dudak dolgusu fiyatları
Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra

dudak dolgusu önce sonra, dudak dolgusu istanbul, dudak dolgusu fiyat 2016, dudak dolgunlaştırıcı doğal yöntemler, dudak dolgusu fiyatları 2015, dudak dolgusu video, dudak dolgusu fiyatları 2016, dudak dolgusu fiyatları
Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra


Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Ne Kadar Süreden Sonra Yeniden Tekrarlanmalıdır?


Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu
Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu

Ürün kullanım kılavuzunda 6 - 8 ayda bir dudak dolgusunun tekrar yapılması gerektiği yazıyor. Genelde 9-12 ay uygulama bölesinde kaldığı (bazen bu sürenin 16 aydan daha uzun olabileceğini vurgulayan kaynaklar da mevcut) yazıyor.


dudak dolgusu, en iyi dudak dolgusu, dudak dolgusu önce sonra, dudak dolgusu istanbul, dudak dolgusu fiyat 2016, dudak dolgunlaştırıcı doğal yöntemler, dudak dolgusu fiyatları 2015, dudak dolgusu video, dudak dolgusu fiyatları 2016, dudak dolgusu fiyatları

Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Gebelikte Yapılabilir mi?

Hayaluronik asit materyalleri uzun süredir güvenli bir şekilde yapılsa da; gebelikte dolgu uygulaması ve olası riskleri hakkında yeterli bilimsel çalışma yoktur. Gebelik sonlandıktan sonra ve hormonal denge normale döndükten sonra işlemin yapılması daha uygundur.

Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Emzirme Döneminde Yapılabilir mi?

Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu
Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu

Hyaluronik asit normalde vücudumuzda bulunan bir maddedir.  Emzirme dönmeinde yapılabileceğiniz savunan bir çok hekim bulunmaktadır. Konu ile ilgili güzel bir tartışma platformu olan realself.com linki >> Juvederm and Breastfeeding Doctor Answers, Tips - RealSelf

Kana hyaluronik asitin salınması; hatta süte çok az miktarda geçmesi durumunda bile bebeğin zarar göremeyeceğini savunan hekimler mevcuttur. Buna rağmen, emzirmenin bitmesini beklemek ve olası hormonal etkilerden kaçınmak en doğrusudur.

Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusundan Ne Kadar Zaman Sonra Öpüşme Olabilir?

Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu
Regenyal Idea Lips - Dudak Dolgusu

Bu konu tartışmalı da olsa; uygulama sonrasında ilk 24 - 48 saat içerisinde doku ödemi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu dönemde dudağa yapılabilecek asimetrik baskılar dolgu materyalinin yer değiştirmesine neden olabilmektedir. En az iki beklenilmesi idealdir. Bunun dışında, nadir de olsa dudakta mukoza altı kanama ya da fazla miktarda ödem ortaya çıkan hastaların, daha uzun süre beklemesi uygundur. Dudak çizgisine dolgu uygulaması yapılan hastaların öpüşe esnasında az miktarda acı duyması normaldir.

Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusundan Sonra Sigara İçilebilir mi?

Sigara içilmesi genel olarak cerrahi uygulama sonrasında doku beslenmesinin olumsuz etkilenmesi ve yara enfeksiyonu riskini arttırmaktadır. Sigara içilmesi dudak dolgusu için bir engel değildir ancak; sigara içen hastalarda ağız çevresi çizgilenme artmaktadır. Yine işlem sonrası birkaç gün beklenmesi uygundur.

Sigara İçenlerde Dudak Dolgusunun Etkisi Çabuk mu Ortadan Kalkar?

Bu konu da tartışmalıdır ancak sigara kullanımın dudak dolgusuna etkisi ile ilgili iki önemli faktörü vurgulamak isterim:

1. Sigara içen hastalarda dudak dolgusu daha çabuk mu erir?

Bununla ilgili kesinleşmiş bir bilgi bulunmasa da; sigara içenlerde, dolgu maddesinin erime hızını artıracak teorik olarak artmış bir metabolik hız olduğu ve dolayısıyla etki süresinin kısaldığı düşünülmektedir.

2. Sigara içmenin düzenli mekanik etkisi dudak dolgusu etkisini azaltır mı?

Teorik ve kanıtlanmamış bir bilgi de olsa; sigara içmenin dudaklardaki kasların daha fazla ksılarak daralmasını gerektirir, çünkü sigara içilmesi durumunda yerel aktivite veya metabolik talepleri artabilir ve ürünü daha hızlı uzaklaştırılmasına neden olabilir.
Sigara içilmesi dudak dolgusuna engel teşkil etmez.

Hyaluronik Asit İle Dudak Dolgusu (Dudak Augmentasyonu) ' nun Avantajları

Hyaluronik asit uzun süredir kullanılan bir materyaldir ve enjekte edildiğinde, dolgu maddesindeki jel, dudak dokularını destekler ve şekillendirir.
Hyaluronik asit dolgularının faydaları aşağıdaki şekilde özetlenilebilir:

Kolay dudak hacmi kontrolü

Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebilir; böylece doktor, ne kadar dudak hacminin oluşturulduğunu daha iyi kontrol eder.

Tedavinin kademeli ilerlemesi

Enjeksiyonlar istenen sonuç elde edilinceye kadar farklı randevular süresince yavaş yavaş verilebilir.

Topaklanma ve çıkıntılar kolayca çözülür

Dudakların hareketi sonucu oluşan topaklar ve pürüzlenmeler kolaylıkla çözülür. Hafif bir masaj yeterli olmaktadır. "Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu" viskozitesi düşük ve oldukça kolay masajla yayılabilmektedir.

Daha az morarma

Diğer dermal dolgu maddelerine kıyasla daha az morarma ve şişme olabilir.

Oldukça kalıcı sonuçlar

Sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür, ancak kalıcı değildir (internet ortamında 5 uygulamadan sonra kalıcı etkinin olabileceğini yazan kaynaklar mevcut).

Allerjik reaksiyon riski düşüktür

Hyaluronik asit dolgu maddeleri, vücutta bulunanlara benzer maddelerden yapıldığından, alerjik reaksiyona neden olma ihtimali düşüktür. Ancak, hyaluronik asit içeren dolgu materyellerinde hazır bulunan lidokain için alerjiniz varsa tedavi edilmeden önce doktorunuza bildirin. Allerjik bünyeli hastaların dikkatli ve kontrolü uygulama yapılması idealdir.

Dudak Dolgusu Öncesi Uyarılar

Dudak dolgusu
Dudak dolgusu
 • Dudak dolgusunda kullanılan iğneler çok ince de olsa, prosedürden 10 gün önce ve işlemden 1 hafta sonrasına kadar, kan sulandırma eğiliminde olan ağrı kesicilerden, kan sulandırıcı ilaçlardan, balık yağı ve E vitaminden kaçının. Kan sulandırıcı kullanılması durumunda morarma ve kanama eğilimi gösterir.
 • Enjeksiyon yerinde hafif morluklar ve kanamalar normal olarak görülebilir. Morluklar genellikle yedi gün sonra solarak ortadan kalkar.
 • Angelina Jolie'nin dudaklarını almasını beklemeyin. İlham veren fotoğrafları getirebilirsiniz, ancak nihayetinde, sizin ve doktorunuzun yüzünüz için en iyi neye benzediğine karar vermelisiniz. En doğal sonuçlar için boyutu zamanla kademeli olarak artırmayı ve tümünü aynı anda değil de artırmayı beklemelisiniz.
 • Hyaluronik asit HA dolgu maddeleri yaklaşık 6 -8 ay sürer. Kişiden kişiye bu süre değişebilir.
 • Sonuçları hemen hemen göreceksiniz. Dudaklarınız biraz şişkin olacak, ancak dolgu maddelerinin etkilerini hemen göreceksiniz. Dudaklarınıza dolgunun oturması için 24 saat bekleyin ve birazcık şişmeye başlayın. Doldurduğunuz dudaklarını önümüzdeki birkaç ay boyunca olduğu gibi görürsünüz.
 • İşlemin başlangıcında dudaklar ısırılmış gibi hissedilir ve dolgu maddesi enjekte edildikçe bu his dudak boyunca yayılır. Daha sonra doktor tarafından dudaklarınıza biraz masaj yapılır. Siz de 10 dakika boyunca dudağınıza buz uygulayabilirsiniz.
 • Dudak dolgusu uygulamasının yapıldığı gün, yüz bölgesindeki kan akışını arttıran egzersiz ve masaj yapılmasından kaçınmalısınız.
 • İyileşme süresi genellikle bir gündür, ancak morarma, şişme ve ağrı bir hafta kadar sürebilir. Nadir durumlarda, hyalüronik asit 1-2 hafta boyunca gözlemlenebilecek küçük veya orta derecede enjeksiyon yer reaksiyonlarına neden olabilir.
 • Hyaluronik sit içeren dudak dolgusu uygulamaları donrasında dermişin mekanik gerilmesinin fibroblast hücrelerinin aktivasyonuna neden olduğu ve bunun da yeni kollajen üretimin uyarılmasına neden olduğu, tekrarlanan enjeksiyonlarla daha uzun süre etki görülebileceği belirtiliyor (ancak bunun kesin garantisi yok)
 • Dudağa Hyaluronik asit enjekte edilmesi dudakta his kaybına neden olmaz

Dudak Dolgusunun Hangi Mevsimde Yapılması İdealdir?

Dudağa dolgu uygulaması için özel bir mevsim ya da zaman aralığı yoktur Bununla birlikte güneşlenmenin olacağı ısı ve UV ışınlarının dudaklara daha yoğun temas ettiği yaz aylarında dudak dolgusunun yapılmaması daha doğrudur.

Hangi Dudak Şekli Ortaya Çıkar?

Dudak şeklinin oluşturulmasında, az miktarda, kontrollü yavaş uygulama yapılması ve hastanın da fikir ve isteklerini doktorla paylaşması önemlidir. Bir sonraki uygulama için de önemli olan bu ortak karar, hasta memnuniyetini etkilemektedir.

Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Hasta Bakımı

Dudak Dolgusu - Regenyal Idea Lips Nedir? - Regenyal Idea Lips Duka Dolgusu Tanıtım Videosu - Regenyal Idea Lips Nasıl Uygulanır? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Fiyatı - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Gebelikte Yapılabilir mi? - Gebelikte Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Emzirme Döneminde Yapılabilir mi? - Emzirme Döneminde Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusundan Ne Kadar Zaman Sonra Öpüşme Olabilir? - Dudak Dolgusundan Ne Kadar Süre Sonra Öpüşülebilir? - Sigara İçenlerde Dudak Dolgusunun Etkisi Çabuk mu Ortadan Kalkar? - Sigara ve Dudak Dolgusu - Hiyalüronik Asit Dolgularının Faydaları - Hiyaluronik Asit İle Dudak Dolgusu (Dudak Augmentasyonu) ' nun Avantajları - Dudak Dolgusu Öncesi Uyarılar - Hyaluronik Asit Dudak Dolgularının Yan Etkileri - Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Hasta Bakımı
Dudak Dolgusu Uygulaması
Dudak dolgusu uygulamasından sonra aşağıdakilere dikkat etmek gerekmektedir:
 • Uygulama sonrası ilk gün şişlik artarsa her saatte 5-10 dk olmak üzere buz uygulaması yapılabilir
 • Sürekli dudak masajı yapılması şişliği arttıracaktır
 • İlk gün yüz bölgesinde kan basıncını arttıracak egzersiz aktivitelerinden kaçınılması idealdir
 • Kan sulandırıcı ağri kesici tabletler ve diğer kan sulandırıcı ürünler, yiyecekler (vişne, sarımsak, balık yağı tablatleri) uygulama sonrası 1 hafta kullanılmaması idealdir
 • Yurt dışında ödem giderici hapı bulunan Arnica tabletlerin alınmasının işlem sonrasında şişliği azaltacağını vurgulayan kaynaklar mevcuttur (ülkemizde Enfla-C Tablet ve Bromelin tablet gbi farklı içerikte ödem giderici ürünler mevcut)
Dudak Dolgusu - Regenyal Idea Lips Nedir? - Regenyal Idea Lips Duka Dolgusu Tanıtım Videosu - Regenyal Idea Lips Nasıl Uygulanır? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Fiyatı - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Gebelikte Yapılabilir mi? - Gebelikte Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Emzirme Döneminde Yapılabilir mi? - Emzirme Döneminde Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusundan Ne Kadar Zaman Sonra Öpüşme Olabilir? - Dudak Dolgusundan Ne Kadar Süre Sonra Öpüşülebilir? - Sigara İçenlerde Dudak Dolgusunun Etkisi Çabuk mu Ortadan Kalkar? - Sigara ve Dudak Dolgusu - Hiyalüronik Asit Dolgularının Faydaları - Hiyaluronik Asit İle Dudak Dolgusu (Dudak Augmentasyonu) ' nun Avantajları - Dudak Dolgusu Öncesi Uyarılar - Hyaluronik Asit Dudak Dolgularının Yan Etkileri - Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Hasta Bakımı
Dudak Dolgusu Uygulaması

Dudak Dolgusu - Regenyal Idea Lips Nedir? - Regenyal Idea Lips Duka Dolgusu Tanıtım Videosu - Regenyal Idea Lips Nasıl Uygulanır? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Fiyatı - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Önce Sonra - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Gebelikte Yapılabilir mi? - Gebelikte Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusu Emzirme Döneminde Yapılabilir mi? - Emzirme Döneminde Dudak Dolgusu Yapılabilir mi? - Regenyal Idea Lips Dudak Dolgusundan Ne Kadar Zaman Sonra Öpüşme Olabilir? - Dudak Dolgusundan Ne Kadar Süre Sonra Öpüşülebilir? - Sigara İçenlerde Dudak Dolgusunun Etkisi Çabuk mu Ortadan Kalkar? - Sigara ve Dudak Dolgusu - Hiyalüronik Asit Dolgularının Faydaları - Hiyaluronik Asit İle Dudak Dolgusu (Dudak Augmentasyonu) ' nun Avantajları - Dudak Dolgusu Öncesi Uyarılar - Hyaluronik Asit Dudak Dolgularının Yan Etkileri - Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrası Hasta Bakımı
Dudak Dolgusu Uygulaması
Genel olarak özel bir bakım yok ve sadece dolgunun oturması için birkaç gün beklemek gerekmektedir.

Hyaluronik Asit Dudak Dolgularının Yan Etkileri

Hyaluronik asit içeren dolgu materyalleri dudak dolgularında en sık kullanılan ürünlerdir. Piyasada birçok farklı isimde Hyaluronik asit içeren ürün bulunmaktadır. Enjekte edilebilir hyalüronik asit, 1996 yılında Avrupa pazarlarına tanıtılmış ve yüksek bir güvenlik profili ile tanıtılarak sunulmaya başlanmıştır.
Başlıca yan etkileri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:
 • Kızarıklık ve alerjik reaksiyonlar

Tüm enjeksiyon uygulamaları ve tüm ilaçlarda bu risk mevcuttur. Oldukça nadir de olsa alerjik reaksiyon riski bulunmaktadır.
 • Granülomatöz yabancı cisim reaksiyonu

Nadir bir durum. Böyle bir reaksiyon olması durumunda, lokal kortizon enjeksiyonu ya da Hyaluronik asit erimesini sağlayan hyaluronidaz enzimi enjeksiyonu önerilmektedir.
 • Damar içerisine dolgu uygulanması

Dudak dolgusunda bildirilmiş olgu olmasa da; özellikle Doğu Asya bölgesinde burun kenarları ve yanaklara fazla miktarda ürün enjeksiyonu sonrasında, doku beslenmesinde bozulma ve doku kayıpları bildirilmiştir. Dudak dolgusu materyalleri diğer dolgularda daha akışkan ve kolay metabolize edilir türdedir.
 • Enfeksiyon

Dolgu uygulaması sonrasında nadiren enfeksiyon görülebilir. İlk günler normal olarak işlik ve kızarıklık görülebilir.
Bunların dışında diğer yoğun içerikli dolgu materyallerindeki nodül oluşumu, ülserasyon, doku reaksiyonları riski dudak dolgu uygulamasından sonra görülmesi çok nadirdir. Dudak dolgusu için uygun olmayan ve katı kıvamlı dolgu materyalleri, dudak yüzeyinde topaklanma, nodül oluşumu ya da pürüzlenmeye neden olabilmektedir.

Dudak Dolgusu Animasyonu Gerçeği Yansıtamaz!

Dudak fotoğrafları üzerinde animasyon programı ile dudak dolgusu öncesi ve sonrası olası görünümünü, burun estetiği ameliyatı öncesinde yaptığımız gibi yapabiliyoruz. Canlı bir dokuda yapılan üç boyutlu doku genişletici bir uygulama olan dudak dolgusunun etkisini tam olarak yansıtabilecek, gerçek sonucu gösterecek bir bilgisayar programı yoktur. Sadece olası sonuçları gösterebilmektedir.

Burun Estetiği ve Burun Ucu Estetiği Ameliyatlarından Ne Kadar Zaman Sonra Dudak Dolgusu Yapılmalıdır?

Burun estetiği ve burun ucu estetiği ameliyatlarından sonra çeşitli mekanizmalarla, üst dudak pozisyonu az da olsa öne ve yukarı gitmektedir. Burun deliklerini ayıran kolumella bölgesi özellikle yukarıya alınan hastalarda üst dudak etkilenmesi daha fazla olmaktadır. Bu ameliyatı olan hastaların, 2-6 ay arasında bekledikten sonra dudak dolgusu yaptırmaları idealdir.
Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2022 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2022  Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Rinoplasti Sonrası Buruna Kortizon Enjeksiyonu

Burun Ucuna Kortizon Enjeksiyonu Buruna Kortizon Hangi Durumlarda ve Nasıl Enjekte Edilir? Buruna kortizon iğne, herhangi bir rinoplasti veya revizyon rinoplasti ameliyatı yapan bir cerrahi için önemli bir araç olarak düşünülmelidir. Yukarıdaki hastada, 3. (tersiyer) revizyon burun estetiği ameliyatı yapılan ve ameliyat sonrası ve 3 ay sonraki burun ucu görüntüsü mevcut olan hastada, yandan bakıldığında burun ucundaki "top şeklinde" görünüm ve kortizon enjeksiyonunun gerekli olduğu bölgeler işaretlenmiştir. Kortikosteroidleri, anabolik steroidler ile karıştırmayın! Burun estetiği ve burun ameliyatı dünyasında steroid terimini kullandığımızda, çok spesifik bir steroid türünden bahsediyoruz. “Steroid” kelimesi, vücut geliştiricilerinde artmış kas büyümesi  için kullanılan bir hormondur ve aslında bu vücut kitlesini oluşturmak için kullanılan, anabolik bir steroid adı verilen farklı bir steroid tipini ifade eder. Rinoplasti ve revizyon rinoplasti sonrasında " buru

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 (Güncellendi)

Adenoidektomi Operasyonu ve Ücreti Geniz eti ameliyatı, geniz eti büyümesi olan ya da tekrarlayan orta kulak iltihabı, orta kulak sıvısı, sinüzit ataklarının tedavisi amacıyla çocuk hastalarda sık olarak yapılmaktadır. Geniz Eti Büyümesi Geniz Eti Büyümesi - Adenoid Hipertrofisi Geniz Eti Nasıl Büyür? Geniz eti burun boşluğunun en arka tarafında yer alan lenfoid yapıda bir dokudur. Normalde doğum esnasında mevcuttur ve çocuklarda 5-6 yaşına kadar büyümeye devam eder. Bu dönemde genetik yatkınlık, kirli solunum havasının olduğu ortamlarda yaşamak, alerjik bünye, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonlarının olması, sigara dumanına maruziyet, kalabalık ortamda yaşamak gibi çok farklı nedenlere bağlı olarak geniz eti büyüyebilir ve geniz eti büyümesi sonucunda östaki tüpü ve burun fonksiyonları olumsuz olarak etkilenmektedir. Geniz Eti Büyümesi Belirtileri Geniz eti büyümesi olan çocuklarda ağız açık uyuma, tekrarlayan orta kulak iltihapları ve kulak sıvısı olması, tekrarl

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir? Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale