Ana içeriğe atla

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2019

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatı 2019

kepçe kulak tedavisi, kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2019, kepçe kulak düzeltilmesi, kepçe kulak estetiği fiyatı, kulak kepçesi estetiği fiyatı, otoplasti fiyatları 2019

Kepçe Kulak (Prominent Ear)

Kepçe kulak deformitesi, kulak kepçesindeki kavuk konka denilen kıkırdağın normalden fazla büyük olması ya da antiheliks denilen kıkırdak kıvrımındaki açının yetersizliğine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Kepçe kulak nasıl düzelir?

Kepçe kulak estetiği (Prominent ear correction - Otoplasty)
Kepçe kulak ameliyatı olarak (kepçe kulak deformitesi ameliyatları) aşağıdaki şekilde özetlenilebilmektedir (yanlarında yazan linklere tıklayarak teknik detayları da bulabilirsiniz):
Bu yöntemlerdin haricinde lazerle kepçe kulak ameliyatı da yapılabiliyor

En İyi Kepçe Kulak Ameliyatı Tekniği Hangisidir?

En iyi otoplasti tekniği olarak aşağıdaki bilgileri kısaca özetlemek gerekir:
  • iple kepçe kulak ameliyatı tekniği oldukça kısa sürede yapılabilmesi avantajı olsa da; kıkırdak şekillendirme sadece kalıcı dikişlerin sıkılarak kıkırdak açılanmasının sağlanması şeklindedir ve temel olarak iki sorun sonradan ortaya çıkabilmektedir: 1. ipler açılırsa kulak yeniden kepçe olarak görülebilir 2. kalıcı dikişler kullanılmak zorundadır ve dikişlere reaksiyon olduğunda kulak kepçesinin ince derisi altında dikişler görünebilir hale gelebilir ya da cilt dışına çıkabilir (İple Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Açılma Riski ya da Enfeksiyon Riski Olabiliyor! linkine göz atabilirsiniz). Kepçe kulak ameliyatı sonrasında iple kepçe kulak estetiği sonrasında baskılı sargının daha uzun süreyle tutulması uygun olabilir. İple kepçe kulak ameliyatı olanların yorumları genellikle bu kıkırdakların geriye doğru açılanmasını sağlayan dikiş materyalleri travma ile ya da kendiliğinden çözülürse yeniden kulak kepçe hale gelebilmesine ile ilgili ve dikiş reaksiyonları ile ilgili ...
  • Pitanguy tekniği konkal kartilaj fazlalığı olan hastalarda daha uygun olan bir kepçe kulak ameliyatı tekniğidir
  • Modifiye kepçe kulak ameliyatı tekniği, bistüri ile kıkırdak şekillendirmeyi içerir ve kıkırdakların şekillendirilmesi esnasında emilebilen ipliklerin kullanılması yeterlidir. Süre, iple kepçe kulak ameliyatına göre daha uzundur. İyileşme tamamlandıktan sonra, dikişlerin açılarak kulağın yeniden kepçe olma riski olmadığı gibi emilmeyen iplik kullanılmadığında deri altından dışarıya dikiş çıkma riski de oldukça düşüktür. 
  • Kulak kepçesinin önünden bakıldığında, keskin kenarlı ve doğal olmayan bir kıvrıma neden olmaz.
  • Konka-mastoid dikiş tekniği, genellikle diğer tekniklerle birlikte yapılan bir yöntemdir ve kulak kepçesinden geriye doğru ilave diseksiyon gerektirse de; kulak kepçesinin kafatasında yaklaşması faydalı olmaktadır.
Genellikle modifiye kepçe kulak ameliyatı ile birlikte konka-mastoid dikiş tekniğini birlikte kullanmayı seviyorum.

Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi altında yapılabilir!

Kepçe kulak düzeltilmesi basit bir lokal anestezik enjeksiyonundan birkaç dakika sonra yapılabilir ve genelde kepçe kulak ameliyatı olanlar sadece enjeksiyon esnasında ağrı hissetmektedir. Bu şekilde hastalar işlemden hemen sonra cep telefonunun ön kamerası ya da ayna yardımı ile ameliyat sonucunu görebilmektedir.

Kepçe kulak ameliyatsız tedavi edilebilir mi?

Sadece yenidoğan bebeklerde birkaç haftalık baskı yapılması ile kepçe kulağın düzelme olasılığı bulunmaktadır. Erişkinlerde basklı sargı ya da band yardımı ile ameliyatsız kepçe kulak tedavisi mümkün değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2019

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2018 - Kepçe kulak deformitesi ameliyatı fiyatı - Kulak kepçesi estetiği fiyatı - İple kepçe kulak ameliyatı fiyat - Otoplasti fiyatları 2018 - Kepçe kulak estetiği fiyatı - Konka-mastoid Dikiş Tekniği - Modifiye teknik kepçe kulak ameliyatı - Kepçe kulak estetiği İstanbul fiyatları 2018 - Kepçe kulak düzeltme fiyatı - Lazerle kepçe kulak ameliyatı fiyatı
Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2019

Kepçe kulak estetiği fiyatları 2019 yılı için kulanılan tekniğe, hastanelerin fiyatlarına ve anestezi tercihine göre ortalama 2 kulak için toplam 6000 - 10000 TL arasında değişmektedir.

Kepçe kulak düzeltme aparatı

Kepçe kulakla doğan bebeklerde, bant ya da baskı yapacak bir şapka yardımı ile birkaç ay bası sonrasında kepçe kulak düzelebilmektedir. Bununla birlikte kulak kepçesini geriye yapıştıran ve "kepçe kulak aparatı" olarak satılan ürünlerin kullanılması ile kepçe kulağın tamamen düzeltildiğini savunmak oldukça zordur. İple kepçe kulak estetiği yapılan hastalarda, yıllar sonra dikiş ipinin açılması durumunda bile kepçe kulağın kısmi de olsa yeniden ortaya çıkabilmektedir. Birkaç gün bu kepçe kulak düzeltici aparatın takılması ile kıkırdaklarda kalıı değişiklik beklenilmesi bilimsellik dışıdır.

Kepçe kulak bandı

Kepçe kulak ameliyatlarından sonra bandana şeklinde ve baskılı kulak bandaları satılmaktadır. 15-30 TL arasında değişen fiyatları olan bu bandalar ameliyat sonrasında kullanılmak için üretilmiştir. Kulak kepçesine herhangi bir işlem yapılmadan bu bantların takılması yine kepçe kulak düzeltme aparatı gibi kalıcı sonuç vermeyebilir. Bu ürünler hakkında bilgiler bulabileceğiniz online satış syfalarının linkleri >> Kepçe Kulak Bandı - GittiGidiyor / Kepçe Kulak Bandı - n11.comEar Plastic Surgery - Pinna (or Auricle) Anatomy - Definition of Protruding Ear or Prominent Ear - Protruding Ear Surgery - Mustardé Technique - Animated Presentation - Pitanguy Technique - Modified Technique - Conchomastoid Technique - Postoperative Patient Care After Protruding Ear Surgery - Kepçe Kulak Ameliyatı
Before and After Photos for Ear Plastic Surgery in Istanbul, Turkey
Ear Plastic Surgery - Pinna (or Auricle) Anatomy - Definition of Protruding Ear or Prominent Ear - Protruding Ear Surgery - Mustardé Technique - Animated Presentation - Pitanguy Technique - Modified Technique - Conchomastoid Technique - Postoperative Patient Care After Protruding Ear Surgery - Kepçe Kulak Ameliyatı


Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: +90 212 561 00 52
E-Mail: muratenoz@gmail.com
Mobile phone: +90 533 6550199
Fax: +90 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin,…

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019Cerrahi olmayan burun estetiği, enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz. Ameliyatsız burun estetiğinde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır. Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok fazla burun dolgusu ürünü bulunmaktadır. En çok kullanılan dolgu malzemesi olan hyaluronic acid dolgu fiyatları arasında bile çok cidd…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017
​​Burun estetiği kaç para?Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler:
burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı)burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı)burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti)burun kemeri törpülemeburun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi)tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları, burun estetiğinin fiyatlarına göre daha düşüktür. Mail yolu ile sadece &quo…

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​

Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge).

Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır.


Burun estetiği ameliyatı sonrası idea…

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir?

Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir:
• Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane Arnica ne için kullanılır?
Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır:
• Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması
Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için alerjik reaksiyonlara neden olabileceği gibi; cilt ta…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ame…

Deviasyon Ameliyatından Sonra Burun Şekli Değişir mi?

Burunda Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişikliği Olur mu? Deviasyon ameliyatları esnasında genelde minimal travmatik tekniklerle, burun içerisindeki eğri kıkırdak alanları alınmaktadır. Kapalı teknikle yapıldığında, nazal septumun destek dokusu olarak görev yapan alanları korunarak, eğri kıkırdak bölgeleri çıkarılır. Burun içerisinden yapılan bu ameliyatta burun şeklinde dışarından görülebilen bir değişiklik olmaz. Ameliyat sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon tapon ya da eriyebilen tamponlara bağlı olarak burun 1 hafta biraz geniş görünebilir. Açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatları yapıldığında (genelde burun septumunun e alt kısmı olan kaudal septum bölümü eğrilikleri ya da burun ucu desteğinin etkilenme riski olan hastalarda tercih edilir), burun ucunda kısa dönemde şişlik uzun dönemde öne ve biraz yukarıya doğru hareket gözlemnlenebilir (zaten işlem aynı zamanda burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır!). Deviasyon ameliyatları esnasında, müm…

Bademcik Kanseri (Tonsil Cancer)

Baş-boyun skuamöz hücreli kanseri (HNSCC), dünya çapında altıncı en sık rastlanan malignitedir ve yılda 40.000 yeni vaka bulunmaktadır. Tüm primer HNSCC' lerin orofaringeal karsinomalar üçüncü en yaygın olanı olup, bademcik, orofarinkste en sık rastlanan malignite bölgesi konumundadır.


Bademcik kanseri belirtileri ve bademcik kanseri nasıl anlaşılır?
Bademcik kanseri olan hastalarda bazen hastalık kendini sadece boyun kitlesi ile gösterebilir. Bunun nedeni, bademcik yapsında bulunan kriptalar denilen çukur boşukların derinliklerinde kanserin ortaya çıkabilmesi ve yüzey epitelinin derin epitelyal invazyonları ile ağız içerisinde belirgin kitle formasyonu oluşturmadan boyun lenf düğümlerine sıçrama yapmasıdır.

Skuamöz hücreli bademcik kanserleri, bademciklerin derin bölgelerinde, 1 veya daha fazla bölgede ortaya çıkabilir. İlaveten, hastada herhangi bir belirti vermeksizin ağız boşluğuna doğru şişerek önemli ölçüde büyüyebilir.

Bademcikler lenfoid dokulardır ve zengin lenf damalar …

Dr.Murat Enöz - Forum Sayfası

Dr.Murat Enöz' e Forum' da soru sormak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Dr.Murat Enöz- Forum Sayfası
Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office): Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52 E-mail:muratenoz@gmail.com ​Cep tel (Mobile phone):(+90) 533 6550199 Fax:(+90) 212 542 74 47