Ana içeriğe atla

Burun Ucu Düşüklüğü Estetiği

Düşük Burun Ucu EstetiğiHem ülkemizde hem de dünya genelinde en sık yapılan estetik ameliyatların başında rinoplasti yani burun estetiği geliyor. Burun bölgesi, estetik bir yüz görünümünde son derece belirleyici olduğundan basit cerrahi müdahaleler ile yüz şeklinde daha uygun bir burun görünümü elde edilebiliyor. Özellikle burun ucu düşüklüğü estetiği en sık tercih edilen estetik burun ameliyatlarından biridir. Burun ucuna daha dik, daha küçük ya da daha toparlanmış bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan bu estetik ameliyatlara kadınlar kadar erkekler de ilgi gösteriyor.

Tıp dünyasında her geçen gün yeni teknikler geliştiriliyor ve artık estetik ameliyatlar da hasta açısından çok daha konforlu bir süreçte gerçekleştiriliyor. Zira burun ucu düşüklüğü estetiği de hastanın günlük hayatına ya da iş yaşantısına çok uzun süre ara vermesini gerektirecek bir ameliyat değildir. Üstelik bu estetik ameliyatın ardından uzun süre istirahat edilmesine gerek olmuyor. Birkaç günlük dinlenme süreci, burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatı için yeterli olabiliyor. Ancak hastanın durumuna ve nasıl bir müdahalede bulunulduğuna bağlı olarak bu süre değişebilir.

Kimler Burun Ucu Düşüklüğü Estetiği Yaptırabilir? 

Herhangi bir anomali olması ve burun ucundan kaynaklı bir solunum sıkıntısı yaşanması gibi zaruri durumlar dışında, 18 yaşından önce burun ucu düşüklüğü estetiği yaptırılmasını önermiyoruz. 18 yaşından büyük olan ve ameliyata engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her birey tipplasti ameliyatı olabilir. Elbette hamilelik döneminde ve emzirme döneminde tüm ameliyatlar gibi burun ucu ameliyatının da yapılması sakıncalıdır. Bu nedenle estetik ameliyat olabilmeniz için hamilelik ve emzirme dönemlerinin geçmesini beklemeniz gerekiyor.

Genellikle burun kemeri ya da burun eğriliği olmayan, sadece burun ucu görünümünden rahatsızlık duyan bireyler bu ameliyattan faydalanıyor. Bunun yanı sıra kaza geçirilmesi ya da bazı travmatik durumlar nedeniyle burun ucunda deforme bir görünüm ortaya çıkanlar da burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatlarından rahatlıkla faydalanabilir. Burun ucunun toparlanması, küçültülmesi, burun ucuna daha kalkık bir görünüm kazandırılması, burun deliklerinin küçültülmesi gibi çeşitli amaçlarla da burun ucu düşüklüğü estetiği gerçekleştirilebiliyor.

Burun Ucu Düşüklüğü Estetiği Nasıl Yapılır? 

Burnun uç bölgesine yüz ile daha uyumlu ve daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Ancak çoğunlukla genel anestezinin tercih edildiğini belirtmek lazım… Anestezi uygulandığı için ameliyat esnasında hastanın herhangi bir acı, sızı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Hastaların bu konuda bir endişe duymalarına gerek yok. Ameliyattan önce hasta ile yapılan görüşmede ve muayenede burun ucuna kazandırılacak görünüm zaten belirlenmiş olur ve bu yapılan bu ameliyat planlaması dahilinde gerekli cerrahi müdahale gerçekleştirilir.

Elbette burun ucu düşüklüğü estetiği her hastada aynı planlama ile yapılmaz. Burnun uç bölgesine nasıl bir görünüm kazandırılacağına bağlı olarak yapılan müdahale de değişir. Burun ucunda bulunan kıkırdak dokular, yapılan cerrahi müdahale ile yeni konumuna adapte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen burun ucu düşüklüğü estetiği işleminde istenen şekil kazandırıldıktan sonra dikiş uygulaması yapılır. Ameliyatta genellikle kendiliğinden vücutta eriyen dikiş ipleri kullanılır. Bu nedenle bir süre sonrasında dikiş alınmasına gerek olmaz. Ameliyatın ardından hasta uyandırılır ve böylelikle burun ucu düşüklüğü estetiği süreci tamamlanmış olur.

Burun Ucu Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir - Dr.Murat Enöz Anlatıyor

Burun Ucu Estetiğinin Ardından İyileşme Süreci 

Artık burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci hastalar için daha konforlu olabiliyor. Geliştirilen yeni teknikler sayesinde burun ucu düşüklüğü estetiği sonrasında 3 ila 4 günlük bir istirahat günlük hayata geri dönmek için yeterli olabiliyor. Şayet ameliyat sonrasında atel uygulanmışsa en geç 5 gün içerisinde atel alınıyor. Bandajlar ise hastanın iyileşme hızına bağlı olarak 5 ila 10 gün içerisinde çıkarılabiliyor. Ameliyat sonrasında hafif bir ağrı olabilir fakat ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrı kontrol altına alınabiliyor. Hafif şişme ve morarma olması da son derece normal bir durumdur.

Her hastada iyileşme hızı aynı olmayabilir. Bu nedenle atelin, bandajların ne zaman çıkarılacağına, burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatının ardından yapılan muayene sonrasında doktor tarafından karar verilmelidir. Kontrol muayenelerin iyileşmenin yüzden kaç oranında gerçekleştiği gibi konularda da bilgi alabilirsiniz. Ameliyatın ardından doktorunuz tarafından size antibiyotik ilaçlar ve ağrı kesici ilaçlar reçete edilebilir. İlaçların belirtilen süre boyunca ve belirtilen periyotlara harfiyen uyulacak şekilde alınması, iyileşme sürecinin en rahat şekilde tamamlanması adına büyük önem taşıyor.

Burun Ucu Düşüklüğü Ameliyatının Riskleri Var mı? 

Her cerrahi müdahale kendi içerisinde mutlaka bazı riskler barındırır. Dolayısıyla burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatları da risk içeren cerrahi müdahalelerdir. Bu riskler, günümüzde uygulanan en yeni ameliyat teknikleri sayesinde artık minimuma indirgenebiliyor. Ancak yine de hiçbir risk bulunmadığını belirtmek doğru olmaz. Bu risklerin başında enfeksiyon geliyor. Zira ameliyatın ardından doktorunuz tarafından antibiyotik ilaçların reçete edilmesi, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Kanama ve dokulara iyileşmenin aynı oranda, aynı hızla meydana gelmemesinden kaynaklanan hafif deforme bir görünüm de burun ucu düşüklüğü estetiği riskleri arasında bulunuyor. Deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilen ameliyatlarda söz konusu risklerin de minimum seviyeye çekilebildiğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte doktorunuz tarafından ameliyatın ardından yapılan uyarıları dikkate almanız ve önerileri harfiyen uygulamanız da risklerin gerçekleşme olasılığını minimuma çekebilir.

Burun Ucu Estetiğinden Sonra Revizyon Gerekir mi?  

Revizyon ameliyatları daha önce gerçekleştirilen başarısız bir ameliyatla ortaya çıkan görünümü düzeltmek ya da hastanın burun bölgesine darbe alması gibi nedenlerle bozulan şekli yeniden revize etmek amacıyla yapılan burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatlarıdır. Maalesef halen halk arasında her burun ameliyatından sonra mutlaka revizyon gerektiği düşüncesi ile karşılaşabiliyoruz. Bu düşünce gerçeği yansıtmıyor. Her burun ucu düşüklüğü estetiği sonrasında elbette ki revizyon ameliyatı gerekmez.

Revizyon burun estetiği ameliyatları sadece ihtiyaç doğması durumunda yapılan ameliyatlardır. Zira ihtiyaç doğması da oldukça ender karşılaştığımız durumlardır. Sonuç olarak burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatı olmanız, ileride mutlaka revizyon ameliyatı da olmanız gerektiği anlamına asla gelmez. Estetik ameliyatlarda artık çok daha yeni tekniklerin kullanıldığını unutmamalısınız. Halk arasına söylenenler, konuşulanlar ya da internetten edindiğiniz bilgiler gerçeği yansıtmayabilir. Bu nedenle başta burun ucu düşüklüğü estetiği olmak üzere tüm estetik ameliyatlar ile ilgili sadece doktorunuzdan aldığınız bilgilere itibar etmenizi öneririz.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları 

En çok merak edilen konulardan biri de burun ucu düşüklüğü estetiği fiyatları oluyor. Ancak fiyat noktasında sizlere net bir rakamdan söz etmemiz yanıltıcı olabilir. Çünkü mevcut burun görünümü ve nasıl bir burun ucu şeklinin buruna kazandırılacağı, doktorun tecrübesi gibi pek çok faktöre bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle burun ucu düşüklüğü estetiği fiyatı nedir şeklinde bir soru yöneltmeden önce muayene olmanız ve doktorun uz ile istediğiniz burun şekliyle ilgili görüşmeniz gerekiyor. Bu sayede tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilecektir. Ancak muayene öncesinde bir fiyat aralığından söz etmek dahi sizi yanıltabilir. Detaylı bilgi almak ve muayene için randevu talebinde bulunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer link >> Burun Ucu Daraltma ve Dikleştirme Estetiği

Kaynak link >> Nose Surgery | American Academy of Otolaryngology-Head ...Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2022 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2022   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan

Rinoplasti Sonrası Buruna Kortizon Enjeksiyonu

Burun Ucuna Kortizon Enjeksiyonu Buruna Kortizon Hangi Durumlarda ve Nasıl Enjekte Edilir? Buruna kortizon iğne, herhangi bir rinoplasti veya revizyon rinoplasti ameliyatı yapan bir cerrahi için önemli bir araç olarak düşünülmelidir. Yukarıdaki hastada, 3. (tersiyer) revizyon burun estetiği ameliyatı yapılan ve ameliyat sonrası ve 3 ay sonraki burun ucu görüntüsü mevcut olan hastada, yandan bakıldığında burun ucundaki "top şeklinde" görünüm ve kortizon enjeksiyonunun gerekli olduğu bölgeler işaretlenmiştir. Kortikosteroidleri, anabolik steroidler ile karıştırmayın! Burun estetiği ve burun ameliyatı dünyasında steroid terimini kullandığımızda, çok spesifik bir steroid türünden bahsediyoruz. “Steroid” kelimesi, vücut geliştiricilerinde artmış kas büyümesi  için kullanılan bir hormondur ve aslında bu vücut kitlesini oluşturmak için kullanılan, anabolik bir steroid adı verilen farklı bir steroid tipini ifade eder. Rinoplasti ve revizyon rinoplasti sonrasında " buru

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 (Güncellendi)

Adenoidektomi Operasyonu ve Ücreti Geniz eti ameliyatı, geniz eti büyümesi olan ya da tekrarlayan orta kulak iltihabı, orta kulak sıvısı, sinüzit ataklarının tedavisi amacıyla çocuk hastalarda sık olarak yapılmaktadır. Geniz Eti Büyümesi Geniz Eti Büyümesi - Adenoid Hipertrofisi Geniz Eti Nasıl Büyür? Geniz eti burun boşluğunun en arka tarafında yer alan lenfoid yapıda bir dokudur. Normalde doğum esnasında mevcuttur ve çocuklarda 5-6 yaşına kadar büyümeye devam eder. Bu dönemde genetik yatkınlık, kirli solunum havasının olduğu ortamlarda yaşamak, alerjik bünye, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonlarının olması, sigara dumanına maruziyet, kalabalık ortamda yaşamak gibi çok farklı nedenlere bağlı olarak geniz eti büyüyebilir ve geniz eti büyümesi sonucunda östaki tüpü ve burun fonksiyonları olumsuz olarak etkilenmektedir. Geniz Eti Büyümesi Belirtileri Geniz eti büyümesi olan çocuklarda ağız açık uyuma, tekrarlayan orta kulak iltihapları ve kulak sıvısı olması, tekrarl

Küçük Dilde Papillom ve İnsan Papilloma Virüsü (HPV) İle İlgili Çok Bilinmeyen Ayrıntılar!

Küçük Dil Üzerinde Siğil  İnsan papilloma virüsü (HPV - human papillomavirus​), genelde cinsel yolla bulaşan ve son yıllarda giderek yayılan ve 300' den fazla farklı alt türü bulunan bir virüstür. Son 10 yıl içerisinde giderek görülme sıklığı artmıştır. Bu virüsün en yaygın görünen alt grupları "siğil" ya da "papillom" olarak adlandırılan lezyonları yaparken; bulunduğu dokuların kanserleşmesine neden olan alt grupları da mevcuttur. Kanserojen özellikteki HPV virüsleri de kendi arasında "yüksek riskli", "olası yüksek riskli" ve "düşük riskli" olarak üç alt gruba ayrılmaktadır (yüksek riskli tipler >> tip 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45), olası yüksek riskli tipler >> tip 26, 53, 66 ve düşük riskli tipler tip >> 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54).  Genelde fark edilen lezyonların çoğu iyi huyludur. Son yıllarda, bu virüsün sadece cinsel ilişki yolu ile değil; direk mukozal temas yoluyla da bulaşabildiğinin netlik kazanması