Ana içeriğe atla

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Revizyon Rinoplasti İle İlgili Merak Edilen Konular

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatlarında kimi zaman sonuç istendiği gibi olmayabiliyor. Çeşitli nedenlere bağlı olarak sadece burun ucu kaldırma ameliyatları ya da daha farklı bir amaçla yapılan estetik girişimlerde planlanan görünümün elde edilemediği durumlarda revizyon burun estetiği ameliyatları devreye giriyor. Revizyon burun estetiği ameliyatları, daha önce rinoplastiden faydalanan ancak sonuçtan memnun kalmayan hastalar için bir umut kaynağıdır.

Başarılı olamayan burun kaldırma estetiği ya da kemerli burun düzeltme estetiği gibi burun estetiği ameliyatlarında, sonucun düzeltilmesi maksadıyla gerçekleştirilen revizyon burun estetiği, ameliyat sonrasında iyileşme henüz gerçekleşmeden burun bölgesine darbe alınması gibi durumlarda da yapılabiliyor. Kimi zaman enfeksiyon ve benzeri sorunlar nedeniyle ameliyatla kazandırılan burun şeklinde değişim olması da revizyon burun estetiği ameliyatlarına olan ihtiyacı doğuruyor.

Revizyon Burun Estetiği Nedir? 

Revizyon burun estetiği, daha önce gerçekleştirilen burun ucu düzeltme gibi burun estetiklerinde burun bölgesinin şeklini ve işlevini onarmak maksadı ile gerçekleştirilen bir ameliyattır. Tüm plastik cerrahi prosedürleri bir arada değerlendirildiğinde en zor olanının revizyon ameliyatlar olduğunu belirtebiliriz. Çünkü revizyon burun estetiğinin prosedürü, primer rinoplastiden daha kompleks bir yapıya sahiptir. İşte bu nedenle burun kaldırma ya da burun deliğinin küçültülmesi gibi tüm burun estetiklerinde deneyimli bir doktoru tercih etmek çok büyük önem taşıyor. Hastalar genellikle burun kaldırma estetiği fiyatları üzerinden doktor seçimi yapmayı tercih etse de doktor seçiminin sunulan fiyata göre değil, deneyime göre yapılması daha akılcı bir seçenektir.

Revizyon Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir? 

Bu sorunun yanıtı oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Çünkü revizyon burun estetiği ile pek çok farklı işlem yapılabilir. Örneğin burun ucu toparlama işleminde deforme olan burun ucunun yeniden şekillendirilmesi mümkün olabiliyor. Bununla birlikte burun köprüsünde fazlalık olan kemik ve kıkırdak doku kaldırılabiliyor. İlk estetik ameliyattan sonra iyileşme gerçekleşmeden buruna darbe alınması nedeniyle ortaya çıkan deforme görüntünün düzeltilmesi de mümkün oluyor.

Hatalı olarak yapılan burun ucu düşüklüğü estetiği ameliyatından sonra, burun ucunda yeniden düşme olması neticesinde de revizyon burun estetiği ameliyatlarından faydalanılabiliyor. Elbette bu ameliyatlar burun ucunun küçültülmesi ya da burun bölgesine daha kalkık bir görünüm kazandırılması gibi amaçlarla da yapılabiliyor. Özetlemek gerekirse revizyon burun estetiği ameliyatları en zorlu prosedür olmakla birlikte oldukça geniş bir alanı kapsayan cerrahi müdahalelerdir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat planlamasının her hasta için özel olarak yapıldığını unutmamak gerekiyor. Bu nedenle revizyon burun estetiği ameliyatlarının süresi hastadan hastaya farklılık gösterir. Elbette düşük burun ucu ameliyatı sonrasında yapılan bir revizyon estetik ameliyat ile burun ucu küçültme amacıyla yapılan revizyon ameliyatlarının süresinin aynı olması beklenemez. Hatta aynı ameliyatın farklı hastalarda aynı sürede tamamlanması da beklenmemelidir. Dolayısıyla ameliyat süresi hastaya göre değişmekle birlikte genellikle 1,5 saat ila 3,5 saat arasında tamamlandığını belirtebiliriz. Elbette bu süre ameliyatta kullanılan tekniklere bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun da sürebilir. Doktorunuz tarafından yapılacak muayene sonrasında ameliyat süresine dair de bilgilendiriliyorsunuz.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır? 

Ameliyat prosedürü, yapılacak cerrahi müdahaleye göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin sadece burun ucu küçültme amacıyla yapılan bir revizyon burun estetiği ile burun ucundaki deformasyonu düzeltmek amacıyla yapılan bir cerrahi müdahale aynı değildir. Ancak genellikle kesi uygulanması ve sonrasında istenen kıkırdak dokuların transferi, çıkarılması ya da şekillendirilmesi gibi müdahaleler ile revizyon burun estetiğinin gerçekleştirildiğini belirtebiliriz. Bununla birlikte burun ucu inceltme amacıyla yapılan revizyon rinoplastide daha farklı bir ameliyat prosedürü izlenebilir.

Ameliyat lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirildiği için hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi elbette ki mümkün olmaz. Deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilen düşük burun ucu kaldırma gibi estetik ameliyatların çok büyük bir bölümünde revizyon ameliyatlara gerek kalmıyor. Bu nedenle her burun estetiğinin ardından mutlaka revizyon ameliyata da ihtiyaç duyulabileceği şeklindeki inanışın doğru olmadığını belirtmek gerekiyor. revizyon burun estetiğine gerek kalmaması için doktorunuz tarafından ameliyattan sonra yapılan uyarıları da dikkate almanız gerekiyor.

Revizyon Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Ameliyatın ardından hafif morluk ve şişlik olması son derece normal bir durumdur. Özellikle burun ucu küçültme amacıyla gerçekleştirilen ameliyatlarda morarma ve ödem, hastalarda endişe yaratabiliyor. Oysa bu durum gayet normaldir ve kısa süre sonrasında kendiliğinden azalarak ortadan kalkar. Hastaların büyük bir bölümü yaklaşık bir haftalık bir istirahatin ardından iş hayatına geri dönebiliyor. Evde birkaç günlük istirahat ise gündelik hayata geri dönmek için yeterli olabiliyor.

Revizyon burun ucu daraltma estetiği sonrasında iyileşme süreci, ilk ameliyattaki iyileşme sürecinden çok farklı değildir. Revizyon burun estetiğinden sonra iyileşmenin daha zor olduğu, daha uzun sürdüğü gibi bilgiler gerçeği yansıtmaz. Hastaların bu konuda endişe duymasına gerek yok. Ayrıca ameliyat sonrasında iyileşmenin ne kadar sürdüğü hastaya göre değişebilir. Her hastada iyileşme süreci aynı değildir.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Mümkün mü? 

Burun görünümü ile ilgili tek şikayeti burun ucu olan hastalarda burun dolgusuyla burun ucu kaldırma işlemi yapılabiliyor. Ancak burada kritik bir noktadan söz etmemiz gerekiyor. Her hastada ameliyatsız teknik ile başarılı bir sonuç elde edilmesi mümkün olmaz. Örneğin burun ucunda düşüklüğün çok fazla olduğu hastalarda dolgu işlemi ile istenen görüntü elde edilemeyebilir. Bu noktada burun ucu düşüklüğü ameliyatsız olarak düzeltilemez. Çünkü dolgu ile burnun üst bölümüne daha kalkık bir görüntü kazandırılsa da alt bölümdeki düşüklük mevcudiyetini koruyacaktır ve bu da estetik açıdan nahoş bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Ancak burun ucunda düşüklük düzeyinin çok fazla olmadığı hastalarda, burun dokusunun da müsait olması halinde burun ucu kaldırma ameliyatsız olarak dolgu işleminden faydalanılarak gerçekleştirilebilir. Bazı hastalarda burun kemeri görüntüsü de burun ucuna yapılan dolgu işlemi ile kolaylıkla gizlenebiliyor. Burun ucunun daha kalkık olması, hafif düzeydeki burun kemeri görünümünü mükemmel bir şekilde de gizleyebiliyor.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları Nedir?

Daha önce gerçekleştirilen burun estetiği sonucundan memnun kalmayanlar revizyon için gerçekleştirilen burun ucu düşüklüğü ameliyatı fiyatı konusunda da bilgi almak istiyor. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi fiyat noktasında sizlere tek bir rakamdan söz edemeyiz. Mevcut burun şekli, revizyon estetik ile buruna nasıl bir müdahale yapılacağı, hastanın doku durumu gibi pek çok faktör, revizyon amacıyla gerçekleştirilen burun ucu kaldırma ameliyatı fiyatı noktasında belirleyici olabiliyor.

Hangi sağlık kuruluşunu tercih ettiğiniz, doktorunuzun tecrübesi ya da ameliyatın hangi teknik ile yapılacağı gibi bilgilerin de burun kaldırma ameliyatı fiyatları üzerinde etkili unsurlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle öncelikle doktorunuzu seçerek muayene olmanız ve revizyon burun estetiği ile nasıl bir burun şekli istediğinizi doktorunuz ile görüşmeniz gerekiyor. Muayene sonrasında revizyon burun ucu kaldırma fiyatları konusunda size bilgi verilebilir. Sizlere bir fiyat aralığından söz etmemiz de doğru olmaz. Revizyon rinoplasti ameliyatlarında fiyatlar oldukça değişkendir ve fiyat alabilmek için öncelikle muayene olmanız gerekir.

Benzer makale >> Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Kaynak link >> Revision Rhinoplasty
Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir?  Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Dr.Murat Enöz - Forum Sayfası

Dr.Murat Enöz' e Forum' da soru sormak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. Türkçe Dr.Murat Enöz- Forum Sayfası ​ D r. Murat Enöz KBB & BBC Uzmanı ( MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul ) Muayenehane ( Private Office ): Adres ( Address ):  İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü ( Dilek Patisserie Building ), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul Randevu Tel ( Appointment Phone ):  0212 561 00 52 E-mail:   muratenoz@gmail.com ​ Cep tel (Mobile phone):   (+90)  533 6550199 Fax:   (+90) 212 542 74 47

Deviasyon Ameliyatından Sonra Burun Şekli Değişir mi?

Burunda Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişikliği Olur mu? Deviasyon ameliyatları esnasında genelde minimal travmatik tekniklerle, burun içerisindeki eğri kıkırdak alanları alınmaktadır. Kapalı teknikle yapıldığında, nazal septumun destek dokusu olarak görev yapan alanları korunarak, eğri kıkırdak bölgeleri çıkarılır. Burun içerisinden yapılan bu ameliyatta burun şeklinde dışarından görülebilen bir değişiklik olmaz. Ameliyat sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon tapon ya da eriyebilen tamponlara bağlı olarak burun 1 hafta biraz geniş görünebilir. Açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatları yapıldığında (genelde burun septumunun e alt kısmı olan kaudal septum bölümü eğrilikleri ya da burun ucu desteğinin etkilenme riski olan hastalarda tercih edilir), burun ucunda kısa dönemde şişlik uzun dönemde öne ve biraz yukarıya doğru hareket gözlemnlenebilir (zaten işlem aynı zamanda burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır!). Deviasyon ameliyatları esnasında, m

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2021 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2021   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan