Ana içeriğe atla

Dolgu İle Burun Kemeri Nasıl Kamufle Edilir?

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme - Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun kemeri düzeltme son yıllarda çok daha fazla ilgi görmeye başlayan işlemlerden biri haline geldi. Özellikle burun kemeri görüntüsünden rahatsız olanlar ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak estetik ameliyat olmaya sıcak bakmayanlar için bu işlemin çok daha cazip bir seçenek olduğunu belirtebiliriz. Burun dokusuna hacim kazandırma prosedürü çerçevesinde gerçekleştirilen ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi cerrahi bir müdahale değildir. Bu nedenle cilde herhangi bir kesi uygulanmaz ve haliyle dikiş atılmasına da gerek olmaz.

Bununla birlikte ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminin hasta için son derece konforlu bir süreçte tamamlandığını da belirtmek gerekiyor. Çünkü bu işlem için genel ya da lokal anesteziye dahi ihtiyaç duyulmuyor ve anestezi ilaçlarının neden olabildiği mide bulantısı, kusma, baş ağrısı gibi yan etkilerin hiç biri yaşanmıyor. Klinik istirahat ya da evde istirahat gerekmediğinden hastalarımız gün içerisinde birkaç saatlerini bu işleme ayırarak uygulamadan faydalanabiliyor ve yeniden işe geri dönebiliyorlar.

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme - Burun Dolgusu

18 yaşından büyük olmak kaydıyla her birey ameliyatsız burun kemeri düzeltme uygulamasından rahatlıkla faydalanabilir. Burun kemeri görüntüsü son derece güzel bir yüz görünümünü bile olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu durum hastalarda özgüven kaybı gibi çeşitli psikolojik sorunları da beraberinde getirebiliyor. Oysa maksimum 30 dakika içerisinde tamamlanan ameliyatsız burun kemeri düzeltme uygulamasıyla tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün oluyor.

Ancak her burun görünümünde dolgu işlemi ile burun kemeri görüntüsünün tamamen ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığının da altını çizmek gerekiyor. Burun kemeri çıkıntısının çok fazla olduğu ya da burunda C veya S şeklinde bir eğrilik olduğu durumlarda ameliyatsız burun kemeri düzeltme ile % 100 başarılı bir sonuç alınamayabilir. Bazı hastalar için burun kemeri görüntüsü ancak cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılabiliyor. Bu nedenle net bir karar verilebilmesi için doktorunuzdan randevu almanız ve muayene olmanız gerekir.

Dolgu ile Burun Kemeri Nasıl Düzeltilir?

Bu işlemde yüzün çeşitli bölgelerine hacim kazandırmak için yaygın bir şekilde tercih edilen hyalüronik asit içerikli dolgu malzemesi kullanılıyor. Burun kemeri görüntüsünü gizlemek amacıyla burun ucu bölgesine ve burun köküne bu dolgu malzemesi enjekte ediliyor ve bu sayede burun kemeri görünümü bir anlamda gizleniyor. Burnun hangi bölgesine enjeksiyon yapılacağı ise en çok merak edilen sorulardan biridir. Fakat ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi her hastada aynı şekilde uygulanmaz. Hastalar için kullanılması gereken dolgu miktarı da aynı olmaz.
İşlem öncesinde yapılan muayene ile burnun hangi bölgelerine enjeksiyon yapılacağı ve kullanılacak dolgu miktarı belirlenir. Ardından uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülür ve böylelikle ameliyatsız burun kemeri düzeltme enjeksiyonu esnasında hastanın acı hissetmesi de engellenir. Anestezik kremin etkisinin göstermesinin hemen ardından daha önce belirlenen kilit noktalara dolgu malzemesi enjekte edilir. İşlem bu şekilde tamamlanır ve hasta hemen taburcu edilebilir.

Bu işlemin sonucunun kalıcı olmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü ameliyatsız burun kemeri düzeltme uygulamasında kullanılan dolgu malzemesi kalıcı değildir. Bir süre sonrasında buruna dolgu ile kazandırılan hacim kendiliğinden ortadan kalkar ve burun yeniden eski halini alır. Bu süre ise kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Bazı hastalarda dolgu malzemesinin kalıcılık süresi sadece birkaç ay olurken bazı hastalarda 4 ila 5 aya kadar da çıkabiliyor.

Estetiksiz Burun Kemeri Düzeltme İşleminin Avantajları?

Dolgu malzemesi kullanılarak yani ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminin pek çok avantajı bulunuyor. Bunların ilki çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olamayan ya da ameliyat konusunda henüz karar vermemiş hastalar için çok cazip bir seçenek olmasıdır. Cerrahi bir operasyon olmadığından bir iyileşme süreci de gerektirmez. İstirahate gerek olmadığından iş hayatına ara vermeye de gerek olmaz ve yoğun çalışan bireyler için bu avantajın da önemi oldukça büyüktür.
Aynı zamanda ameliyatsız burun kemeri düzeltme sonrasında rötuşların gerçekleştirilmesi de son derece kolay olur. Az miktarda dolgu malzemesi kullanılarak yapılan basit bir enjeksiyon ile rötuşlar tamamlanabilir ve hastanın memnun kalacağı bir buru görünümü bu rötuşlar ile elde edilebilir. Uygulamanın tekrarlanabilir olması da önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Dolgu etkisinin kaybolmasının ardından beklemeye gerek olmadan ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi yeniden yapılabilir. Bazı hastalarda dolgunun tekrarlanması durumunda dolgunun kalıcılık süresi de bir miktar uzayabiliyor. Son olarak cerrahi müdahaleye göre daha ekonomik bir seçenek olması da avantajlar listesinde bulunuyor.

Dolgu ile Burun Kemeri Nasıl Daha Az Belirgin Hale Gelir?

Aslında ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminde burun kemerine herhangi bir müdahale yapılmıyor. Zira cerrahi operasyon yapılmadan burun kemerine müdahale edilmesi zaten mümkün olmaz. Dolgu enjeksiyonu bir anlamda kamuflaj etkisi yaratıyor ve böylelikle burun kemerinin çıkıntı yaptığı alan gizleniyor. Burun kemerinin üstüne ve altına yapılan dolgu enjeksiyonu burun ucu ile burun köküne hacim kazandırıyor. Bu sayede kemer görünümü kamufle ediliyor.
Travmatik nedenlerle hafif deformasyonların olduğu burun görünümü için de ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminde tercih edilen dolgu uygulamasından faydalanılabiliyor. Bununla birlikte revizyon burun estetiği için de dolgu işlemi devreye girebiliyor. Ufak düzeltmelerin gerektiği durumlarda son derece yaygın bir şekilde kullanılan ve gayet güvenli olan bir tekniktir. Burun bölgesinde aşırı düzeyde bir şekilde bozukluğu olmayan hastalar için rahatlıkla uygulanabilir.

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme Fiyatları

Konuyla ilgili merak edilen unsurlardan biri de fiyat bilgisi oluyor. Ancak ameliyatsız burun kemeri düzeltme fiyatlarına dair sizlere net bir rakamdan ya da bir fiyat aralığından söz etmek yanıltıcı olacaktır. Fiyat bilgisi almak için mutlaka muayene olmanız gerekiyor. Çünkü cilde ne oranda dolgu uygulaması yapılacağı, dolgunun burnun hangi bölgelerine enjekte edileceği, hangi dolgu malzemesinin kullanıldığı, doktorun deneyimi gibi pek çok faktöre bağlı olarak bu işlem için ayrılması gereken bütçe değişiyor.

Hatta döviz kurları dahi ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminin fiyatlarında belirleyici bir unsur oluyor. Bu nedenle tahmini bir fiyattan söz etmek yerine doktorunuzu seçmeniz ve muayene olmanız çok daha akılcı bir seçim olacaktır. Genel olarak fiyatların makul seviyede olduğu bilgisini aktaralım.

Ameliyatsız Burun Kemeri Düzeltme Sonrası Yapılması Gerekenler

Öncelikle ameliyatsız burun kemeri düzeltme işleminin hasta memnuniyetinin ve hasta konforunun en yüksek olduğu estetik prosedürlerden biri olduğunu belirtelim. Morluk, şişme gibi sorunlar yaşanmıyor ve aynı zamanda genel olarak burnun doğal yapısına bir müdahale yapılmadığından dışarıdan bakıldığında dolgu işleminden faydalanıldığı anlaşılmıyor. Bu işlemin yapılmasının ardından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur burun bölgesine darbe almamaktır.

Özellikle işlemin yapıldığı gün ve sonraki gün darbe almamaya özen gösterilmesinde fayda olacaktır. Bununla birlikte hastalar ameliyatsız burun kemeri düzeltme işlemi sonrasında sıklıkla ellerini burunlarına götürme ihtiyacı duyabiliyor. İlk gün ve ikinci gün buruna çok fazla dokunulmasını da önermiyoruz. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken herhangi bir unsur yok. Uygulama öncesinde anestezik krem sürüldüğünden burun bölgesindeki uyuşukluk hissi ve his kaybı işlemden sonra kısa bir süre daha devam edebilir. Bu durumda endişe edilmesine gerek olmaz. Bu uyuşukluk hissi kısa sürede kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Benzer link >> Burun Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Kaynak link >> Fillers: Overview - American Academy of Dermatology
Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2022 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2022   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Rinoplasti Sonrası Buruna Kortizon Enjeksiyonu

Burun Ucuna Kortizon Enjeksiyonu Buruna Kortizon Hangi Durumlarda ve Nasıl Enjekte Edilir? Buruna kortizon iğne, herhangi bir rinoplasti veya revizyon rinoplasti ameliyatı yapan bir cerrahi için önemli bir araç olarak düşünülmelidir. Yukarıdaki hastada, 3. (tersiyer) revizyon burun estetiği ameliyatı yapılan ve ameliyat sonrası ve 3 ay sonraki burun ucu görüntüsü mevcut olan hastada, yandan bakıldığında burun ucundaki "top şeklinde" görünüm ve kortizon enjeksiyonunun gerekli olduğu bölgeler işaretlenmiştir. Kortikosteroidleri, anabolik steroidler ile karıştırmayın! Burun estetiği ve burun ameliyatı dünyasında steroid terimini kullandığımızda, çok spesifik bir steroid türünden bahsediyoruz. “Steroid” kelimesi, vücut geliştiricilerinde artmış kas büyümesi  için kullanılan bir hormondur ve aslında bu vücut kitlesini oluşturmak için kullanılan, anabolik bir steroid adı verilen farklı bir steroid tipini ifade eder. Rinoplasti ve revizyon rinoplasti sonrasında " buru

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 (Güncellendi)

Adenoidektomi Operasyonu ve Ücreti Geniz eti ameliyatı, geniz eti büyümesi olan ya da tekrarlayan orta kulak iltihabı, orta kulak sıvısı, sinüzit ataklarının tedavisi amacıyla çocuk hastalarda sık olarak yapılmaktadır. Geniz Eti Büyümesi Geniz Eti Büyümesi - Adenoid Hipertrofisi Geniz Eti Nasıl Büyür? Geniz eti burun boşluğunun en arka tarafında yer alan lenfoid yapıda bir dokudur. Normalde doğum esnasında mevcuttur ve çocuklarda 5-6 yaşına kadar büyümeye devam eder. Bu dönemde genetik yatkınlık, kirli solunum havasının olduğu ortamlarda yaşamak, alerjik bünye, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonlarının olması, sigara dumanına maruziyet, kalabalık ortamda yaşamak gibi çok farklı nedenlere bağlı olarak geniz eti büyüyebilir ve geniz eti büyümesi sonucunda östaki tüpü ve burun fonksiyonları olumsuz olarak etkilenmektedir. Geniz Eti Büyümesi Belirtileri Geniz eti büyümesi olan çocuklarda ağız açık uyuma, tekrarlayan orta kulak iltihapları ve kulak sıvısı olması, tekrarl

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir?  Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale