Ana içeriğe atla

Geçici Burun Dolgusu Hakkında

Buruna Geçici Dolgu Uygulaması

Geçici Burun Dolgusu

Geçici burun dolgusu
son yıllarda çok daha fazla sayıda kişinin sıcak baktığı işlemler arasında yer alıyor. Ameliyat olmak istemeyenler ya da çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olmasında sakınca bulunanlar için çok daha cazip bir seçeneğe dönüşen bu işlem en genel şekliyle cilt dolgu enjeksiyonu prosedürü ile uygulanıyor. Burun bölgesine estetik açıdan çok daha güzel ve düzgün bir görünüm kazandırmak amacıyla burnun bazı bölgelerine hacim kazandırılıyor.

Hyaluronik asit dolgu malzemesi kullanılarak gerçekleştirilen geçici burun dolgusu işlemi burundaki asimetrileri düzeltmek ve burundaki boşlukları düzeltmek amacıyla da tercih edilebiliyor. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kişinin yüz şekli ile daha uyumlu ve estetik bakımdan da daha düzgün bir burun görünümü elde edilebiliyor. Ancak bu işlemde kullanılan dolgu malzemelerinin kalıcı bir sonuç yaratmadığını da belirtmek gerekiyor. Belirli periyotlarla geçici burun dolgusu işleminin tekrarlanması gerekiyor. Bu periyotlar kullanılan dolgu malzemesine göre değişebilir.

Ameliyatsız Geçici Burun Dolgusu

Pek çok estetik girişim ile kıyaslandığında çok daha yeni bir uygulama olan geçici burun dolgusu işlemi son derece kısa bir sürede tamamlanıyor. Hastalar çalıştıkları bir gün öğle arasında bile bu işlemi yaptırabiliyor ve hemen ardından işlerine geri dönüyor. İşlemin süresinin 5 ila 10 dakika olduğunu söyleyebiliriz. Ancak öncesinde burun bölgesine anestezik krem uygulaması yapılıyor. Hemen ardından burundaki kilit noktalara enjeksiyon işlemi yapılarak uygulama tamamlanıyor. Toplamda maksimum 30 dakika içerisinde uygulama tamamlanıyor.

Burun Dolgusu

Ameliyatsız geçici burun dolgusu işlemi pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Bunların ilki istenen burun görünümü elde edilene kadar enjeksiyon yapılabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda burun bölgesine son derece kolay bir şekilde rötuş yapılabiliyor. Ameliyat öncesinde istenen burun şeklini deneyimlemek isteyenler de tercihini bu işlemden yana kullanabiliyor. Klinik istirahat ya da ev istirahati gerektirmiyor. Hatta uygulamanın yapılmasının ardından bir süre dinlenmenize bile gerek olmuyor.
Sonuç olarak geçici burun dolgusu işleminin hem kadınlar hem de erkekler tarafından son dönemde daha fazla tercih edilmesinde bu işlemin avantajlarının da etkisinin olduğunu belirtebiliriz. Bununla birlikte cerrahi operasyon ile kıyaslandığında dolgu işleminin daha ekonomik bir seçenek olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Hyaluronik Asit Burun Dolgusu

Tüm dünya genelinde geçici burun dolgusu için en çok tercih edilen dolgu maddesi çapraz bağlı hyaluronik asit dolgusu oluyor. Avrupa kalite standartlarına yani CE normlarına uygun olarak formüle edilen bu dolgu maddesi pek çok açıdan daha ideal bir seçenektir. Öncelikle dolgu maddesinin yayınlanan bir kanserojen etkisinin olmadığını belirtmek gerekiyor. Hamilelik döneminde çeşitli yan etkilerinin olmadığı da biliniyor. Ayrıca bir ilaç etkileşimine ya da ciddi bir doku reaksiyonuna neden olmaması da çapraz bağlı geçici burun dolgusu maddesi olan hyaluronik asit dolgusunu pek çok hekimin nazarında daha cazip kılıyor.

Burun Dolgusu


Bu dolgu maddesinin etkisi de merak edilen unsurlar arasında yer alıyor. Çapraz bağlı hyaluronik asit doğu maddesi ile gerçekleştirilen geçici burun dolgusu işleminde, dolgu işlemi kalıcılığını 1 yıla kadar uzayabilen bir süre boyunca muhafaza edebiliyor. Ancak bu sürenin kişinin yapısına bağlı olarak değişebildiğini gözlemliyoruz. Aynı zamanda işlemin tekrarlanma sayısı da kalıcılık süresi üzerinde az da olsa etkilidir. Genellikle ilk defa yapıldığında kalıcılık süresi daha az olurken birkaç defa tekrarlandığında daha uzun süre kalıcı olabiliyor.

Geçici Burun Dolgusu Fiyatları

Estetik operasyonlarda fiyat konusunda sabit bir rakamdan söz edilemiyor. Zira geçici burun dolgusu operasyonu için de sizlere sabit bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Çünkü her hastada mevcut burun görünümü aynı olmaz. Dolayısıyla ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu işlemin nasıl uygulanacağı ya da ne kadar doğu malzemesi kullanılacağı her hastada anı olmayacaktır. Burun bölgesindeki basit bir deformasyon görünümünü ortadan kaldırmak için yapılan dolgu işlemi ile burun ucunu kaldırmak için yapılan dolgu işlemi birbirinden farklıdır.

Buna bağlı olarak geçici burun dolgusu fiyatları da değişecektir. Net bir fiyat bilgisi almak isteyenlerin öncelikle randevu talebinde bulunması ve muayene olması gerekiyor. Yapılan bu muayenede burun dokusu gözden geçirilir ve hemen ardından burun dolgusunun nasıl yapılacağı gibi çeşitli planlamalar gerçekleştirilir. Sonrasında tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilecektir. Zira doktorun deneyimi, kullanılan dolgu maddesinin kalitesi, kalıcılık süresi gibi pek çok unsura bağlı olarak da geçici burun dolgusu fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini belirtmek gerekiyor. Bu nedenle internet üzerinden yapılan araştırmalarda da karşınıza farklı rakamlar çıkabilir.

Geçici Burun Dolgusuyla Burun Ucu Kaldırma

Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ile geçici burun dolgusu işlemi burun ucunu kaldırma amacıyla da gerçekleştirilebiliyor. Burun kökünde ya da burun kemerinde herhangi bir sorun bulunmayanlar, sadece burun ucuna daha kalkık bir görünüm kazandırmak isteyenler için de dolgu işlemi cazip bir seçenek oluyor. Bu işlemde burun ucuna dolgu maddesi ile hacim kazandırılıyor ve böylelikle burun ucunun daha kalkık görünmesi sağlanıyor.

Sadece burun ucuna müdahale edilmesi için gerçekleştirilen geçici burun dolgusu işlemi de dakikalar içerisinde tamamlanıyor. Özellikle burun ucu düşüklüğü sorunu yaşayanlar burun dikleştirme seçeneği olarak dolgu işlemini sıklıkla tercih ediyor. Ancak burun kanatlarının geniş olması gibi durumlarda bu işlemin çözüm olmadığını belirtmek gerekir. Burunda bir incelme etkisi ya da burun kanatlarında bir küçülme olması için cerrahi operasyon zorunlu olarak tercih ediliyor. Dolgu işleminin sadece hacim kazandırmak amacıyla uygulandığının altını çizmekte fayda var.
En çok merak edilen unsurlardan biri de geçici burun dolgusu yaptırmanın ileride burun estetiği ameliyatına engel teşkil edip etmeyeceğidir. Dolgu işlemini defalarca yaptırmış olmanız dahi ileride rinoplasti tekniklerinden faydalanmanıza yani burun estetiği ameliyatı olmanıza engel değildir. Hatta ameliyat noktasında kararsız kalan hastalar için burun şeklini deneyimleme noktasında bu doğu işlemi önerilebilir.

Burun Kemeri Dolgusu

Burun kemeri burun bölgesinin estetik açıdan görünümünde oldukça belirleyicidir. Burnun üst yüzeyinde bir çıkıntı olması durumunda da devreye geçici burun dolgusu işlemi girebiliyor. Burun kemeri görünümü bu işlemle adeta kamufle ediliyor da diyebiliriz. Burun kemerinin estetik operasyon ile alınmasına gerek olmadan son derece düzgün bir burun görünümü elde edilebiliyor.
Burun kemerini kamufle etmek amacıyla uygulanan geçici burun dolgusu işleminde burnun hangi bölgesine ne oranda dolgu maddesi enjekte edileceği önceden planlanıyor. Kemerli burun dünya genelinde en sık rastlanan burun tipidir. Her hastada burun kemeri görünümü aynı olmaz ve beraberinde burun kemerinin çıkıntısı da aynı düzeyde değildir. Bu nedenle dolgu işlemi aynı prosedürle ancak burnun farklı noktalarına enjeksiyon yapılması suretiyle uygulanır.
Burun kemeri görünümünü gizlemek amacıyla yapılan geçici burun dolgusu işleminde dolgunun kalıcılık süresinde bir değişiklik olmaz. Kalıcılık süresi buruna ne kadar dolgu maddesi enjekte edildiği ile ilgili olmadığı gibi burnun hangi bölgelerine enjeksiyonun yapıldığı ile de ilgili değildir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kemerli burun görüntüsünden kurtulmak için bu işlemden faydalanabilirsiniz. Kesi, dikiş, morluk ve şişme gibi sorunlar olmadan burun kemerinden kurtulmanın tek yolu burun dolgusudur.

Burun dolgusu videosu (çapraz bağlı hyaluronik asit kullanılmıştır) - 1

Burun dolgusu videosu (çapraz bağlı hyaluronik asit kullanılmıştır) - 2

Burun Kökü Dolgusu (Filling of Deep Radix With Cross-Linked HA Filler)


Benzer linkler >> Burun Dolgusu

Kaynak link >> Types of Dermal FillersDr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2022 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2022   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan

Rinoplasti Sonrası Buruna Kortizon Enjeksiyonu

Burun Ucuna Kortizon Enjeksiyonu Buruna Kortizon Hangi Durumlarda ve Nasıl Enjekte Edilir? Buruna kortizon iğne, herhangi bir rinoplasti veya revizyon rinoplasti ameliyatı yapan bir cerrahi için önemli bir araç olarak düşünülmelidir. Yukarıdaki hastada, 3. (tersiyer) revizyon burun estetiği ameliyatı yapılan ve ameliyat sonrası ve 3 ay sonraki burun ucu görüntüsü mevcut olan hastada, yandan bakıldığında burun ucundaki "top şeklinde" görünüm ve kortizon enjeksiyonunun gerekli olduğu bölgeler işaretlenmiştir. Kortikosteroidleri, anabolik steroidler ile karıştırmayın! Burun estetiği ve burun ameliyatı dünyasında steroid terimini kullandığımızda, çok spesifik bir steroid türünden bahsediyoruz. “Steroid” kelimesi, vücut geliştiricilerinde artmış kas büyümesi  için kullanılan bir hormondur ve aslında bu vücut kitlesini oluşturmak için kullanılan, anabolik bir steroid adı verilen farklı bir steroid tipini ifade eder. Rinoplasti ve revizyon rinoplasti sonrasında " buru

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 (Güncellendi)

Adenoidektomi Operasyonu ve Ücreti Geniz eti ameliyatı, geniz eti büyümesi olan ya da tekrarlayan orta kulak iltihabı, orta kulak sıvısı, sinüzit ataklarının tedavisi amacıyla çocuk hastalarda sık olarak yapılmaktadır. Geniz Eti Büyümesi Geniz Eti Büyümesi - Adenoid Hipertrofisi Geniz Eti Nasıl Büyür? Geniz eti burun boşluğunun en arka tarafında yer alan lenfoid yapıda bir dokudur. Normalde doğum esnasında mevcuttur ve çocuklarda 5-6 yaşına kadar büyümeye devam eder. Bu dönemde genetik yatkınlık, kirli solunum havasının olduğu ortamlarda yaşamak, alerjik bünye, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonlarının olması, sigara dumanına maruziyet, kalabalık ortamda yaşamak gibi çok farklı nedenlere bağlı olarak geniz eti büyüyebilir ve geniz eti büyümesi sonucunda östaki tüpü ve burun fonksiyonları olumsuz olarak etkilenmektedir. Geniz Eti Büyümesi Belirtileri Geniz eti büyümesi olan çocuklarda ağız açık uyuma, tekrarlayan orta kulak iltihapları ve kulak sıvısı olması, tekrarl

Küçük Dilde Papillom ve İnsan Papilloma Virüsü (HPV) İle İlgili Çok Bilinmeyen Ayrıntılar!

Küçük Dil Üzerinde Siğil  İnsan papilloma virüsü (HPV - human papillomavirus​), genelde cinsel yolla bulaşan ve son yıllarda giderek yayılan ve 300' den fazla farklı alt türü bulunan bir virüstür. Son 10 yıl içerisinde giderek görülme sıklığı artmıştır. Bu virüsün en yaygın görünen alt grupları "siğil" ya da "papillom" olarak adlandırılan lezyonları yaparken; bulunduğu dokuların kanserleşmesine neden olan alt grupları da mevcuttur. Kanserojen özellikteki HPV virüsleri de kendi arasında "yüksek riskli", "olası yüksek riskli" ve "düşük riskli" olarak üç alt gruba ayrılmaktadır (yüksek riskli tipler >> tip 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45), olası yüksek riskli tipler >> tip 26, 53, 66 ve düşük riskli tipler tip >> 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54).  Genelde fark edilen lezyonların çoğu iyi huyludur. Son yıllarda, bu virüsün sadece cinsel ilişki yolu ile değil; direk mukozal temas yoluyla da bulaşabildiğinin netlik kazanması