Ana içeriğe atla

Uzak Doğu' dan Gelen Tuhaf Burun Şekillendirici Ürünler Test Ediliyor!

​​

Youtube' da tesadüfen rastladığım bir personel video bu.

Maalesef bu tür ürünler internet ortamında normal burun estetiği fotoğrafları kullanılarak satılabiliyor.

Videoda ürün sadece birkaç dakika kalmasına rağmen burun kanatlarındaki basıya bağlı olarak ortaya çıkan kızarıklık ve ürün çıkarıldıktan sonra burun kanatlarının içeriye doğru çökmesine bağlı olarak bir süre kızın burundan nefes alamadığını görebilirsiniz.

Burun tıkanıklığı olan hastaların taktığı burun bantlarının takıldığı alana takılarak tam tersi etki ile burun kanatlarını içeriye doğru iten bu ürünler, burun ucunda ciddi doku travmasına neden olabilir. Bunun dışında burun ucunu dikleştirmek için burun içerisine sokulan plastik benzeri aparatlar da burun içi mukozada hasar, burun kanaması ve sürekli kullanımda yabancı cisim reaksiyonları ve enfeksiyonlara neden olabilir. Ürünün basarak incelttiği ya da küçülttüğü söylenen yer tam burnun en dar bölgesi olan "nazal valv bölgesi", yani kolayca burnunuzun tıkanması için yeterli.

Daha önceden yazdığım benzer makale linki >> Masaj ya da Kremle Burun Küçültülebilir mi?

Saygın hekim tartışma platformu olan Realself' de konu ile ilgili bilgileri ve bu tarz ürünlerin tamamen geçici şekil değişikliğini sağlayabileceğini düşünen hekimlerin görüşlerini bulabileceğiniz link >> Does "Nose Up" Work? (bu sayfadaki görüşlerden bir tanesi çok güzel ve özet olarak kalıcı burun şekli değişikliği isteyen hastalar için yazılmış "Save your money for surgery if you are looking for a change" - "değişiklik istiyorsanız cerrahi işlem için paranızı biriktirin").

Burun dolgusu bile en azından belirli bir süre etkiye sahip ve çeşitli avantajlara sahip. Lütfen doktorunuza danışmadan bu tür ürünleri kullanmayın.

Ünlü alışveriş sitesi olan Amazon.com' da satılan yine benzer bir ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını bulabileceğiniz link >> Customer Reviews: HDE Nose Up Lifting Shaping Beauty Clip

Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
 
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır.
Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi?

Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir.
Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?
Burun kemeri …