Ana içeriğe atla

Burun Kanatlarının Ameliyat Dışı Desteklenmesi İçin "Spirox Latera™ Nasal Implant" Geliştirildi!


Spirox Latera™ Nasal Implant Nedir?


Özellikle önceden burun estetiği ya da burun ucu estetiği ameliyatı yapılmış ve burun kanatlarında çökme (alar kollaps) ortaya çıkan hastalarda, burun travması sonrası burun yan duvarında çökme ortaya çıkan ve burun tıkanıklığı sorunu yaşayan hastalarda ofis şartlarında yerleştirilebilecek bir implant olan "Latera Nazal İmplant" ya da "Spirox Latera™ Nasal Implant"geliştirildi. Emilebilir bir imlant olan "Latera" burundaki üst ve alt yan kıkırdakları desteklemek için kullanılmak üzere tasarlanmış; burun duvarını geleneksel kıkırdak ve polimer greftler gibi güçlendirir. Kıkırdağı bu şekilde desteklemek nazal hava yolu obstrüksiyonu semptomlarını azaltabilir ve hastaların daha iyi nefes almasına yardımcı olabilir. Bu implantlar KBB uzmanı veya plastik cerrahlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu implant Amerikan Besin İlaç Dairesi - FDA tarafından kullanımı onaylanmış. Emilebilir ve burun yan duvar kıkırdağını destekleyerek, burun kanadı çökmesini ve burun tıkanıklığını azaltıyor.

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant


Spirox Latera™ Nasal Implant Nasıl Yerleştirilir?

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Latera, bir cerrahın burun valfı çöküşünü kıkırdak kullanmadan ve burnun dış görünüşünde neredeyse çok az bir değişikliğe neden olarak tedavi etmesini sağlar. İmplant, özel bir iğne şeklinde cihazla yerleştirilir ve ofiste yapılabilir. LATERA Absorbable Nazal İmplant burnundaki üst ve alt yan kıkırdakları desteklemek için kullanılır. Kıkırdağı bu şekilde desteklemek nazal hava yolu obstrüksiyonu semptomlarını azaltabilir ve hastaların daha iyi nefes almasına yardımcı olabilir. LATERA implant, yaklaşık 18 aylık bir süre boyunca emilen ve burun duvarının içine daha az invaziv bir şekilde yerleştirilen bir malzemeden yapılır.


Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Yerleştirilmesi Videosu


Videoda, Dr. Dean Toriumi tarafından burun kanadı ve yan duvarında çökme olan hastaya "Latera" nın yerleştirilmesi ve sonrasında hastanı burundan nefes almasındaki rahatlama gösterilmektedir.


Yine başka hekimler tarafından paylaşılan, bu implant ile ilgili bilgiler içeren videolar:


Spirox Latera™ Nasal Implant Ne İşe Yarar?

Alar kollaps
Alar kollaps
Latera nazal implant özellikle burun kanadı ve burun yan duvarı çökmesi olan hastalarda aşağıdaki olumlu etkileri için kullanılmaktadır:

 • Burun tıkanıklığını azaltılır
 • Hızlı nefes alırken burun kanadı çökmesi sorununu azaltır ya da ortadan kaldırabilir
 • Egzersiz esnasında burundan alınan hava miktarında artışı sağlar
 • Uyku kalitesinde artış sağlar

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Riskleri Nelerdir?

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Bu implanta bağlı yan etki ve riskler genelde geçicidir. LATERA implant ile ilgili diğer riskler şunlardır:
 • Hafif morarma ve iltihaplanma
 • İmplantın farkındalığı (yabancı cisim hissi)
 • Hafif ağrı ya da tahriş
 • Enfeksiyon
 • İmplantın atılması ya da yer değiştirmesi

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Avantajları Nelerdir?

İmplant, iç Breathe Right şeridi gibi nazal valfın kıkırdaklarını stabilize eder ve 18 ay içinde vücut tarafından emilir. Neredeyse ağrı ya da kanama yoktur ve implant hasta tarafından ya da dışardan farkedilmemektedir. Prosedürün yararları dış kesi içermez; Kalıcı bir implant yoktur ve donör kıkırdağı yoktur. LATERA, burun tıkanıklığı şikayeti olan hastalarda, septum deviasyonu ve burun eti büyümesi tedavisi yapılmasına rağmen genellikle yeterli eti elde edilemeyen hastalar için önemli bir gelişmedir. LATERA, burun yan kıkırdağını desteklemek için bize minimal invaziv bir çözüm getirmektedir.

Latera Nazal İmplant hakkında daha fazla bilgi ve videolara ulaşabileceğiniz üretici firma linki >> www.spiroxmed.com

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Kontrendikasyonları Nelerdir?

Lateral nazal implant uygulaması ile ilgili kontrendikasyonlar kısaca iki madde halinde özetlenilebilir:

 • İmplantasyon bölgesinde aktif bir enfeksiyon varlığı
 • Polylactic acid (PLA)' ya veya emilebilir materyallere alerji olması durumunda Latera nazal implant yerleiştirilmesi işlemi yapılmamalıdır.

Spirox Latera™ Nasal Implant Hakkında Uyarılar

 • Sadece tek kullanımlıktır. Yeniden sterilize etmeyin ve / veya yeniden kullanılmamalıdır
 • Steril ambalajın bütünlüğü tehlikeye atılmışsa veya sterilite kaybı varsa ürün kullanılmamalıdır
 • Uygun olmayan hasta seçimi, cerrahi alan hazırlığı veya implantasyon potansiyel olarak cihaz arızasına neden olabilir
 • Sonraki enfeksiyon, İmplant kaldırılmasını gerektirebilir.
 • Latera Absorbable Nazal İmplant kutusu yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmammalıdır
 • Sıcaklık göstergesi 38 ° C'nin üzerindeki sıcaklığa maruz kalmayı gösterir

Spirox ™ Latera Absorbable Nazal İmplant Sistemi Hakkında


İmplant ağırlıklı olarak 1 mm çaplı ve 24 mm toplam uzunlukta silindir şeklindedir.
Demirleme için çatallı uzak uç ve artan esneklikte proksimal uç bulunmaktadır. Yaklaşık 18 ay içerisinde vücutta emilen Poli (L-laktit-ko-D-L-laktit) 70:30 kopolimerinden üretilmiştir. İmplant, kaydırılabilir bir kapak ile plastik bir tepsiye yerleştirilir.

Uygulama ünitesi, bir tutanak gövdesi, dağıtım pompası ve itme çubuğundan oluşan tek kullanımlık bir cihazdır ve derinlik işaretleyici ve koruyucu kapaklı 16 gauge uygulama kanülü içermektedir. 

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Fiyatı Ne Kadar?

Bu impantı üreten firmaya mail attım ve bende fiyartını merak ediyorum. Firmanın

Web siteleri  : www.spiroxmed.com/latera/ - https://latera.com/
Spirox, Inc.
595 Penobscot Drive, Redwood City, CA 94063
Phone (toll free): 844-477-4769 / 844-4-SPIROX
Phone (local area): 650-487-2203

Bilgi aldığımda burada paylaşırım. Lütfen fiyat sormak için bu üretici firmayla iletişime geçiniz.

Kaynak Linkler:
Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Burun Dolgusu Fiyatları 2017

Cerrahi olmayan burun estetiği, enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz. Ameliyatsız burun estetiğinde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır. Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok fazla burun dolgusu ürünü bulunmaktadır. En çok kullanılan dolgu malzemesi olan hyaluronic acid dolgu fiyatları arasında bile çok ciddi farklar bulunmaktadır. Normalde tek ki…

İnsan Papilloma Visürü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri
İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptana bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır.

HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hücrenin, h…

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

 Geniz eti ameliyatı genel bakış
Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Geniz eti ameliyatı tarihçesi
1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan olan bademcik ameliyatı (tonsillektomi operasyonu) ise e…