Ana içeriğe atla

Burun Kanatlarının Ameliyat Dışı Desteklenmesi İçin "Spirox Latera™ Nasal Implant" Geliştirildi!

Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant Nedir?

Özellikle önceden burun estetiği ya da burun ucu estetiği ameliyatı yapılmış ve burun kanatlarında çökme (alar kollaps) ortaya çıkan hastalarda, burun travması sonrası burun yan duvarında çökme ortaya çıkan ve burun tıkanıklığı sorunu yaşayan hastalarda ofis şartlarında yerleştirilebilecek bir implant olan "Latera Nazal İmplant" ya da "Spirox Latera™ Nasal Implant"geliştirildi. Emilebilir bir imlant olan "Latera" burundaki üst ve alt yan kıkırdakları desteklemek için kullanılmak üzere tasarlanmış; burun duvarını geleneksel kıkırdak ve polimer greftler gibi güçlendirir. Kıkırdağı bu şekilde desteklemek nazal hava yolu obstrüksiyonu semptomlarını azaltabilir ve hastaların daha iyi nefes almasına yardımcı olabilir. Bu implantlar KBB uzmanı veya plastik cerrahlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu implant Amerikan Besin İlaç Dairesi - FDA tarafından kullanımı onaylanmış. Emilebilir ve burun yan duvar kıkırdağını destekleyerek, burun kanadı çökmesini ve burun tıkanıklığını azaltıyor.

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant


Spirox Latera™ Nasal Implant Nasıl Yerleştirilir?

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Latera, bir cerrahın burun valfı çöküşünü kıkırdak kullanmadan ve burnun dış görünüşünde neredeyse çok az bir değişikliğe neden olarak tedavi etmesini sağlar. İmplant, özel bir iğne şeklinde cihazla yerleştirilir ve ofiste yapılabilir. LATERA Absorbable Nazal İmplant burnundaki üst ve alt yan kıkırdakları desteklemek için kullanılır. Kıkırdağı bu şekilde desteklemek nazal hava yolu obstrüksiyonu semptomlarını azaltabilir ve hastaların daha iyi nefes almasına yardımcı olabilir. LATERA implant, yaklaşık 18 aylık bir süre boyunca emilen ve burun duvarının içine daha az invaziv bir şekilde yerleştirilen bir malzemeden yapılır.


Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Yerleştirilmesi Videosu


Videoda, Dr. Dean Toriumi tarafından burun kanadı ve yan duvarında çökme olan hastaya "Latera" nın yerleştirilmesi ve sonrasında hastanı burundan nefes almasındaki rahatlama gösterilmektedir.


Yine başka hekimler tarafından paylaşılan, bu implant ile ilgili bilgiler içeren videolar:


Spirox Latera™ Nasal Implant Ne İşe Yarar?


Alar Kollaps

Latera nazal implant özellikle burun kanadı ve burun yan duvarı çökmesi olan hastalarda aşağıdaki olumlu etkileri için kullanılmaktadır:
 • Burun tıkanıklığını azaltılır
 • Hızlı nefes alırken burun kanadı çökmesi sorununu azaltır ya da ortadan kaldırabilir
 • Egzersiz esnasında burundan alınan hava miktarında artışı sağlar
 • Uyku kalitesinde artış sağlar

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Riskleri Nelerdir?

Spirox Latera™ Nasal Implant
Spirox Latera™ Nasal Implant
Bu implanta bağlı yan etki ve riskler genelde geçicidir. LATERA implant ile ilgili diğer riskler şunlardır:
 • Hafif morarma ve iltihaplanma
 • İmplantın farkındalığı (yabancı cisim hissi)
 • Hafif ağrı ya da tahriş
 • Enfeksiyon
 • İmplantın atılması ya da yer değiştirmesi

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Avantajları Nelerdir?

İmplant, iç Breathe Right şeridi gibi nazal valfın kıkırdaklarını stabilize eder ve 18 ay içinde vücut tarafından emilir. Neredeyse ağrı ya da kanama yoktur ve implant hasta tarafından ya da dışardan farkedilmemektedir. Prosedürün yararları dış kesi içermez; Kalıcı bir implant yoktur ve donör kıkırdağı yoktur. LATERA, burun tıkanıklığı şikayeti olan hastalarda, septum deviasyonu ve burun eti büyümesi tedavisi yapılmasına rağmen genellikle yeterli eti elde edilemeyen hastalar için önemli bir gelişmedir. LATERA, burun yan kıkırdağını desteklemek için bize minimal invaziv bir çözüm getirmektedir.

Latera Nazal İmplant hakkında daha fazla bilgi ve videolara ulaşabileceğiniz üretici firma linki >> www.spiroxmed.com

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Kontrendikasyonları Nelerdir?

Lateral nazal implant uygulaması ile ilgili kontrendikasyonlar kısaca iki madde halinde özetlenilebilir:

 • İmplantasyon bölgesinde aktif bir enfeksiyon varlığı
 • Polylactic acid (PLA)' ya veya emilebilir materyallere alerji olması durumunda Latera nazal implant yerleiştirilmesi işlemi yapılmamalıdır.

Spirox Latera™ Nasal Implant Hakkında Uyarılar

 • Sadece tek kullanımlıktır. Yeniden sterilize etmeyin ve / veya yeniden kullanılmamalıdır
 • Steril ambalajın bütünlüğü tehlikeye atılmışsa veya sterilite kaybı varsa ürün kullanılmamalıdır
 • Uygun olmayan hasta seçimi, cerrahi alan hazırlığı veya implantasyon potansiyel olarak cihaz arızasına neden olabilir
 • Sonraki enfeksiyon, İmplant kaldırılmasını gerektirebilir.
 • Latera Absorbable Nazal İmplant kutusu yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmammalıdır
 • Sıcaklık göstergesi 38 ° C'nin üzerindeki sıcaklığa maruz kalmayı gösterir

Spirox ™ Latera Absorbable Nazal İmplant Sistemi Hakkındaİmplant ağırlıklı olarak 1 mm çaplı ve 24 mm toplam uzunlukta silindir şeklindedir.
Demirleme için çatallı uzak uç ve artan esneklikte proksimal uç bulunmaktadır. Yaklaşık 18 ay içerisinde vücutta emilen Poli (L-laktit-ko-D-L-laktit) 70:30 kopolimerinden üretilmiştir. İmplant, kaydırılabilir bir kapak ile plastik bir tepsiye yerleştirilir.

Uygulama ünitesi, bir tutanak gövdesi, dağıtım pompası ve itme çubuğundan oluşan tek kullanımlık bir cihazdır ve derinlik işaretleyici ve koruyucu kapaklı 16 gauge uygulama kanülü içermektedir. 

Spirox Latera™ Nasal Implant' ın Fiyatı Ne Kadar?

Bu impantı üreten firmaya mail attım ve bende fiyartını merak ediyorum. Firmanın

Web siteleri  : www.spiroxmed.com/latera/ - https://latera.com/
Spirox, Inc.
595 Penobscot Drive, Redwood City, CA 94063
Phone (toll free): 844-477-4769 / 844-4-SPIROX
Phone (local area): 650-487-2203

Bilgi aldığımda burada paylaşırım. Lütfen fiyat sormak için bu üretici firmayla iletişime geçiniz.

Kaynak Linkler:
Benzer makale linki ve ilgili video linki >> Burun Kanadı Çökmesi ve TedavisiBurun Kanadı Çökmesi ve Tedavisi - YouTube
Dr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir? Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Dr.Murat Enöz - Forum Sayfası

Dr.Murat Enöz' e Forum' da soru sormak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. Türkçe Dr.Murat Enöz- Forum Sayfası ​ D r. Murat Enöz KBB & BBC Uzmanı ( MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul ) Muayenehane ( Private Office ): Adres ( Address ):  İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü ( Dilek Patisserie Building ), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul Randevu Tel ( Appointment Phone ):  0212 561 00 52 E-mail:   muratenoz@gmail.com ​ Cep tel (Mobile phone):   (+90)  533 6550199 Fax:   (+90) 212 542 74 47

Deviasyon Ameliyatından Sonra Burun Şekli Değişir mi?

Burunda Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişikliği Olur mu? Deviasyon ameliyatları esnasında genelde minimal travmatik tekniklerle, burun içerisindeki eğri kıkırdak alanları alınmaktadır. Kapalı teknikle yapıldığında, nazal septumun destek dokusu olarak görev yapan alanları korunarak, eğri kıkırdak bölgeleri çıkarılır. Burun içerisinden yapılan bu ameliyatta burun şeklinde dışarından görülebilen bir değişiklik olmaz. Ameliyat sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon tapon ya da eriyebilen tamponlara bağlı olarak burun 1 hafta biraz geniş görünebilir. Açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatları yapıldığında (genelde burun septumunun e alt kısmı olan kaudal septum bölümü eğrilikleri ya da burun ucu desteğinin etkilenme riski olan hastalarda tercih edilir), burun ucunda kısa dönemde şişlik uzun dönemde öne ve biraz yukarıya doğru hareket gözlemnlenebilir (zaten işlem aynı zamanda burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır!). Deviasyon ameliyatları esnasında, m

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2021 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2021  Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan