Ana içeriğe atla

Gastroözofageal Reflü Tedavisinde Yeni Bir Tedaviye Yardımcı Ürün: Gastor Şurup

Gastor Şurup

Daha önceden mide asitinin yukarıya doğru kaçması (reflü) ve yemek borusu (özofagus)' a ulaşması hastalığı olarak tanımlanan Gastroözafageal reflü hastalığı hakkında makale yazmıştım (makale linki >> ​Gastroözofageal Reflü (GÖR) Hastalığı). Geriye doğru kaçan asitin miktarına göre yemek borusunda ve daha üst bölgelerde mukozal hasar ortaya çıkmaktadır. Ağrılı yutma, midenin ekşi aitli içeriğinin ağıza gelmesi, göğüste yanma hissi, ağrılı yutma, artmış tükürük salgısı, göğüs ağrısı, boğazda takılma hissi, sabah uyanınca ağızda acı tat olması, kronik farenjit belirtilerinde artış, ağız kokusu ve çocuklarda astım ataklarında sıklaşma olması gibi belirtilere neden olabilmektedir. Gastroözafageal reflü hastalığı , mide asitindeki artışa, yemek borusu ile mide arasındaki sfinkterin gevşek olmasına ya da uyku apnesi gibi karın içi basıncın artmasına bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Yani şişmanlık, stress, mide asit düzeyini arttıran ilaç kullanılması, bel ve mide bölgesini sıkan kıyafetlerin giyilmesi yatmadan önce mide asit salgılanmasına artışlara neden olacak şekilde yemek yenilmesi asit reflüsüne neden olabilmektedir.

Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisinde, mide asitinin salgılanmasını azaltan ilaçlar, mide koruyucu ilaçlar, mide boşalmasını hızlandırıcı ilaçlar, stress tedavisi, gastrite neden olabilen Helikobakter Pylori bakterinin varlığının saptanması durumunda antibiyotikler, beslenmesinin düzenlenmesi gibi çok farklı tedavi seçenekleri kullanılmaktadır.

Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleriYakın zamanda bana tanıtılan farklı bir ürünü sizlerle paylaşmak istedim. Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisinde tedaviye yardımcı ürün olarak kullanılıyor. İçeriğinde "hyaluronik asit, kondroitin sülfat, polivinilpirolidon, ksilitol C, sodyum benzoat, potasyum sorbat, kırmızı üzüm ekstresi, deiyonize su, poloksamer 407" bulunuyor Sizlere sınırlı zamanda bazı farkları ve ürün özellikleri ile ilgili birkaç şey yazmak isterim. İçeriğinde bulunan maddeler hakkında birkaç bilgi:

Kondroitin Sülfat

Kondroitin sülfat, normal olarak vücuttaki eklem kıkırdaklarında bulunan bir kimyasal maddedir. İlaç endüstrisinde kullanılan kondroitin sülfat genellikle köpekbalığı ve inek kıkırdak gibi hayvansal kaynaklardan üretilir. Birçok bilimsel çalışmada hiyalüronik asit ile birlikte alındığında, asit reflüsü semptomlarının yoğunluğunu azalttğı gösterilmiştir (kaynak: Chondroitin sulfate: MedlinePlus Supplements). Mukozayı asit ve pepsin enziminin hasarından korumması ve antiinflamatuar aktivitesi nedeniyle Gastor Şurup içerisine eklenmiş.


Hyaluronik Asit

Hiyalüronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Gözlerde ve eklemlerde bulunan sıvılarda en yüksek konsantrasyonlarda bulunur. İlaç olarak kullanılan hiyalüronik asit, horoz taraklarından çıkarılır veya laboratuarda bakteriler tarafından üretilir. İnsanlar osteoartrit de dahil olmak üzere çeşitli eklem hastalıkları için hiyalüronik asit alırlar. Ağız yoluyla alınabilir veya bir sağlık uzmanı tarafından etkilenen bölgeye enjekte edilebilir. Hyaluronik estetik cerrahide dudak dolgu maddesi olarak da kullanılır (burun dolgusu, dudak dolgusu gibi). Bazı insanlar yaraları iyileştirmek, yanıklar, cilt ülseri ve nemlendirici olarak cilde hiyalüronik asit uygularlar. Günümüzde yaşlanmanın etkilerini önlemek için hiyalüronik asit kullanımına da çok ilgi mevcut (Kaynak :HYALURONIC ACID: Uses, Side Effects, Interactions and ...). Özellikle gastroözafageal reflü hastalığı tedavisinde Kondroitin sülfat ile birlikte alındığında, reflü semptomlarında oldukça hızlı azalmayı sağlayabileceğine dair makaler mevcut (kaynak : Fixed combination of hyaluronic acid and chondroitin-sulphate oral formulation ...).

Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleriPolivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP)

N-vinilpirolidon monomerinden yapılmış suda çözünür bir polimerdir. Birçok farmasötik tablette bir bağlayıcı olarak kullanılır. İyoda eklenen PVP, dezenfektan özelliklere sahip olan "povidon iyot" denilen kompleksi oluşturur. Povidon bazı göz damlalarında yağlayıcı olarak kullanılır. saç spreyleri ve saç jölelerinde de kullanılmaktadır (kaynak:Polyvinylpyrrolidone - Wikipedia). Son yıllarda, reflü tedavisinde kullanılan ürünlerde yer almaya başlamış (diğer bir ürüne ait patent linki : Strontium-containing complexes for treating gastroesophageal reflux and barrett's esophagus).

Ksilitol C

Xylitol ya da ksilitol, günümüzde en çok şeker için sağlıklı bir alternatif olarak kabul edilerek tatlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Xylitol, pek çok meyve ve sebze de dahil olmak üzere çoğu bitki materyalinde bulunan doğal olarak oluşan bir alkoldür. İlaç yapmak için huş ağacından çıkarılır. Ticari olarak bulunan ksilitol sanayileşmiş şeker hidrojenasyonu işlemi ile üretilir. Xylitol, şeker yerine kullanılan ve "şekersiz" sakızlar, nane ve diğer şekerlemelerde yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, sorbitol şekersiz diş etlerinde en sık kullanılan tatlandırıcıdır, çünkü ksilitolden daha ucuzdur ve ticari ürünler haline getirmek daha kolaydır. Bir ilaç olarak, ksilitol, küçük çocuklarda orta kulak enfeksiyonlarını (otitis media) önlemek ve şeker hastalığı olan ya da yatkınlığı olan insanlar için şeker yerine geçmek için yiyeceklerde kullanılır. Bazı çiğneme sakızlarına ve diğer ağız bakım ürünlerine, diş çürüğü ve ağız kuruluğunu önlemek için ksitol eklenir. Xylitol bazen bir enerji kaynağı olarak tüp besleme formüllerine dahil edilir. Köpek sahipleri, şekerlerden nispeten az miktarda yenildiğinde bile, ksilitolün köpekler için zehirli olabileceğini bilmelidirler. Köpeğiniz ksilitol içeren bir ürün yerse, köpek hemen veterinerliğe alınmalıdır (kaynak : XYLITOL: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings - WebMD). Ksilitol içeren sakızların gastroözafageal reflü semptomlarını azalttığına dair makale mevcut, ancak bu durumun  tükrük salgısındaki artışa bağlı olduğunu savunanlar da mevcut (kaynak: The effect of chewing sugar-free gum on gastro-esophageal reflux).

Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleriSodyum Benzoat

Sodyum benzoat, NaC7H5O2 formülü olan bir maddedir. E211 sayısıyla, yaygın olarak kullanılan bir gıda koruyucusudur. Benzoik asitin sodyum tuzudur ve suda çözündüğünde bu formda bulunur. Sodyum hidroksitin benzoik asit ile reaksiyona sokulması suretiyle üretilebilir (kaynak: Sodium benzoate - Wikipedia).

Potasyum Sorbat

Potasyum sorbat, sorbik asidin potasyum tuzudur. Suda çok çözünen beyaz bir tuzdur. Öncelikle bir gıda koruyucusu olarak kullanılır (kaynak: Potassium sorbate - Wikipedia).Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleriKırmızı Üzüm Ekstresi (Red Grape Extract)


Kırmızı üzüm ekstresinde bulunan antioksidanlar ve kan dolaşımını arttırıcı ürünler, yara iyileşmesi ve dolaşım bozuklukları ile ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır (kaynak: Grape Seed Extract: Benefits and Side Effects).


Poloksamer 407 (Poloxamer 407)


Poloksamer 407, poloksamerler olarak bilinen daha genel kopolimerler sınıfının hidrofil iyonik olmayan bir yüzey aktif maddesidir. Poloksamer 407'nin yaygın kullanım alanlarının çoğu, sürfaktan özellikleriyle ilgilidir. Örneğin, yağlı bileşenleri suda çözmek için kozmetikte yaygın şekilde kullanılır. Lipid filmlerin mercekten çıkarılmasına yardımcı olan amacı bulunan çok amaçlı kontakt lens temizleme solüsyonlarında da bulunabilir. Ayrıca bazı gargara yıkamalarında da bulunabilir (kaynak: Poloxamer 407 - Wikipedia). Gastro Şurup' un içeriğinde bulunan, hyaluronik asit ve Kondroitin sülfatla birleşerek mukoza üzerinde vücut ısısı ile teması sonrası jele döner ve koruyucu bariyer tabaka oluşturur.

Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri Gastor Şurup Nasıl Kullanılır?


Yemeklerden 1 saat sonra ve yatmadan önce yetişkinlerin 10 ml içmeleri öneriliyor. Kullanmadan önce şişeyi çalkalamanız gerekmektedir.

Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar

İçeriğinde bulunan maddelere hassasiyetin olması durumunda, hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kullanılmaması en uygun olan.

Bu sayfada yazilan bilgiler bilgilendirme amacıyla yazilmistir, ayrintili bilgi icin üretici  firma ile iletisime gecebilirsiniz. 

Gastor Şurup Üretici firması >> Apharm s.r.l. Via Roma, 26-28041 Arona-İtalya - www.apharm.it

Türkiye Distiribütörü Firma >> Oro İlaçları San. Tic. A.Ş. Adres: Mimar Sinan Mah.Üsküdar Cad. No:1, Yedpa Ticaret Merkezi H-2 Cadde No:177-178 Ataşehir / İSTANBUL Telefon: 0 216 661 37 38 (PBX) www.oroilaclari.com

Ürünü eczanelerden satın alabilirsiniz.

Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri


Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri


Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri


Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri


Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleri


Gastor Şurup Nedir? - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Kondroitin Sülfat - Hyaluronik Asit - Polivinilpirolidon (Polyvinylpyrrolidone, Polyvidone, Povidone, PVP) - Xylitol - Ksilitol - Sodyum Benzoat - Potasyum Sorbat - Kırmızı Üzüm Ekstresi - Red Grape Extract - Poloksamer 407 - Poloxamer 407 - Gastor Şurup Nasıl Kullanılır? - Gastor Şurup İle İlgili Uyarılar - Gastroözafageal reflü hastalığı - Gör - Gastroözafageal reflü hastalığı tedavisi - Gastroözafageal reflü belirtileri - Gastroözafageal reflü nedenleriDr. Murat Enöz
KBB & BBC Uzmanı (MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul)

Muayenehane (Private Office):
Adres (Address): İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü (Dilek Patisserie Building), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel (Appointment Phone): 0212 561 00 52
Cep tel (Mobile phone): (+90) 533 6550199
Fax: (+90) 212 542 74 47

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İnsan Papilloma Virüsü (HPV), Korunma Yolları, Ağızda Viral Papillom ve Tedavisi

İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​) ve genel özellikleri İnsan papillomavirüsü (HPV - human papillomavirus​), en çok rahim ağzı kanseri açısından risk oluşturduğu bilinen virüstür. Son yıllarda yeni türleri saptanan bu virüsün ağız içi kanserler arasında bağlantısı gösterilmiştir. Ağız içerisinde görülen ve HPV ilişkili lezyonların çoğu iyi huyludur ve zaman zaman tekrarlama eğilimindedir. Papilloma virüsleri, memelilerde yaygın olarak bulunabilir ve kuşlarda nadiren görülürler. 300' den fazla türü izole edilen ve insanlarda enfeksiyona neden olan papilloma virüsleri, toplu olarak insan papilloma virüs ya da HPV (human papillomavirus​) olarak adlandırılır. HPV virüsleri, kanserojen özelliklerine göre yüksek riskli (HR) ve düşük riskli (LR) tip olmak üzere ikiye ayrılır. HPV virüsleri daha çok deriden deriye temas yolu ile bulaşır. İnsanlarda en sık düşük riskli HPV virüsü enfeksiyonları görülür ve çoğunlukla asemptomatiktir. Papillomavirüs genomu, konakçı hü

Burun Dolgusu Fiyatları 2019

Dolgu İle Burun Estetiği Fiyatları 2019 Burun Dolgusu Fiyatları 2017  Görsel kaynağı:  Aww Day Spa Facial Güncellenmiş link >> Burun Dolgusu Fiyatları 2020 Cerrahi olmayan burun estetiği , enjekte edilebilir dolgu maddelerinin, çoğunlukla hiyalüronik asit türevlerinin veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerin kullanılarak, cerrahi bir işlem olmaksızın,  bir kişinin burnunun değiştirip şekillendirdiği bir tıbbi prosedürdür. Ameliyatsız burun estetiği, bir büyütme prosedürüdür, bu yüzden birinin burnunun boyutunu küçültemez; ancak burun daha düz görünmesini sağlayarak burun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Prosedür, fonksiyonel kusurları düzeltmek için kullanılmaz.  Ameliyatsız burun estetiği nde, burun üzerindeki tümseklik ya da çukurlaşma alanlarının kenarlarının daha az göze çarpar hale getirilebilmesi için enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanır.  Ameliyatsız burun estetiği fiyatları kullanılan ürünlerin fiyatına göre değişmektedir. Piyasada kullanılan çok

Burun Törpüleme Ameliyatı ve Örnek Fotoğraflar

Burun kemeri törpüleme ne demek? Burun kemerinin cerrah bir işlem olarak aşındırılarak hacminin küçültülmesi ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düz bir yüzey elde edilmesi amacıyla uzaklaştırılması işlemidir. "Burun kemeri törpüleme", "burun törpületmesi", "burun törpüleme işlemi" aslında aynı işlem için kullanılan kelime gruplarıdır. Burun kemeri törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir mi? Burun törpüleme işlemi lokal anestezi altında yapılabilir ancak hasta açısından çok konforlu olmadığı gibi, hekim açısından da törpüleme işleminin yapılmasını zorlaştırabilir. Burun kemiği törpülenirken çıkan az da olsa sesi hasta duyabilir ve bunun yanında burun kemiğinin devamında bulunan kıkırdak dokuları törpü atılan kemik mesafesine getirebilmek için az miktarda kıkırdak doku eksizyonu gerekebilmektedir. Lokal anestezi altında tüm bu işlemleri yapabilmek kolay değildir. Burun kemeri törpüleme işleminin riskleri nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2017

Rinoplasti Fiyatları 2017 Görsel Kaynağı:  Beauty Tips and Products ​​Burun estetiği kaç para? Burun düzeltme fiyatları klasik bir ifade ile hastaneye, yapılan işlemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Burun şeklinin değiştirilmesi ve burun fonksiyonlarının arttırılabilmesi için yapılan işlemler: burun eti ameliyatı (konka radyofrekansı) burunda kıkırdak eğriliği düzeltilmesi ameliyat (septoplasti, smr, deviasyon ameliyatı) burun ucu estetiği - burun ucu daralatma (tip plasti ya da tip rinoplasti) burun kemeri törpüleme burun kemiklerini daraltma (planlı burun kemiği kırılması - osteotomi) tek başına burun ucu kaldırma (burun dikleştirme) Yukarıda saydığım işlemlerin biri ya da abirkaçı aynı anda yapılabilmektedir. Buun eti ameliyatrı hariç hepsi birden yapıldığında (septorinoplasti ameliyatı) ameliyat süresi kabaca 2 saat iken; tek başına burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında süre 20-30 dk arasındadır. Bu nedenle burun dikleştirme fiyatları , burun est

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu ve Uyku Öncesi Öneriler

​​Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Uykuda Hangi Pozisyonda Uyunulmalıdır? ​​ Burun estetiği ameliyatı sonrasında birçok hekim  uyku esnasında genellikle başın yükseltilmesini önermektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası özel yüz koruyucu ürünler ve yastıklar da satılmaktadır (yurtdışında satılan açılı uyku yastığı örneği >> Duro-Med Foam Bed Wedge ). Burun estetiği ameliyatı sonrasında vücudun üst kısmı açılı bir şekilde ve sırtüstü pozisyonda yatılırsa (yukarıdaki görselde görüldüğü gibi); yani yaklaşık olarak 30 ile 45 derece arası ve sırt üstü olacak şekilde açılı pozisyonda yatıldığında kafa, kalp hizasına göre daha yukarıda kalmaktadır. Bu şekilde Kafadaki kan basıncı vücudun diğer bölümlerine göre daha düşük hale gelir ve buna bağlı olarak da ameliyat sonrası ödem, morluk, burun kanaması riski azalmaktadır. Bunun dışında yine bu pozisyonda yatmanın diğer bir faydası da yan dönmenin zorlaşması ve buruna travma ve bası riskinin azalmasıdır. Burun estetiği am

Estetik Burun Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluk Gidermede Yardımcı İki Bitkisel Ürün: Enfla-C Tablet ve Arnica Jel

Arnica nedir?  Arnica, genellikle spor yaralanması ve kazalardan sonra ortaya çıkan morluk, ağrı ve sancıların tedavisinde yardımcı ürün olarak cilt üzerine uygulama şeklinde kullanılan, Avrupa ve ABD'de yetişen bir bitkidir. Ayçiçeği ailesinin bir üyesidir. Aşağıdaki isimlerle de bilinir: • Arnica Montana • Leopard'ın Bane • Kurt Bane • Dağ Tütün • Dağ Arnica • Dağ Snuff • Wolfbane    Arnica ne için kullanılır? Yüzyıllar boyunca, arnica bitkisi geniş bir yelpazede aşağıdaki hastalık ve durumların tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılmış kullanılmaktadır: • Ödemin azaltılması • Ağrı azaltma • Kanamayı azaltma • Morluk giderici • Böcek ısırığı • Cilt tahrişleri • Bir operasyon sonrasında daha hızlı iyileşmeyi sağlama • Doğum sırasında kasların daha etkin bir şekilde işlev yapmasına yardımcı ürün • Yol tutması Arnica bitkisinin yan etkileri nelerdir? Topikal yani lokal cilt üzerine uygulamada bitkisel bir ürün olduğu için ale

Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı ve Geniz Eti Büyümesi Geniz eti ameliyatı genel bakış Geniz eti, burun deliklerinin en arkasındaki bölgede bulunan lenfoid dokudur. Hastalar tarafından ve kulak burun boğaz uzmanı olmayan hekimler tarafından muayene ile görülmesi mümkün değildir. Endoskopik burun içi muayenesi esnasında görülebilir. Yan grafi, manyetik rezonans görüntüleme, tomografi gibi görüntüleme araçları ile de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda yapılan bademcik ameliyatlarının tamamında ilave olarak geniz eti ameliyatı da yapılmaktadır. Bunun yanında, geniz eti ameliyatı (adenoidektomi) tek başına ya da kulak tüpü takılması ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Geniz eti ameliyatı tarihçesi 1800' lu yılların sonunda, geniz etinin burunla ilgili şikayetler ve işitme kaybından sorumlu olabileceği, Kopenhag, Danimarka' dan Willhelm Meyer tarafından belirtilmiş ve yine sonrasında geniz eti ameliyatlarına başlanmıştır. En sık yapılan ameliyatlardan

Dr.Murat Enöz - Forum Sayfası

Dr.Murat Enöz' e Forum' da soru sormak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. Türkçe Dr.Murat Enöz- Forum Sayfası ​ D r. Murat Enöz KBB & BBC Uzmanı ( MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul ) Muayenehane ( Private Office ): Adres ( Address ):  İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü ( Dilek Patisserie Building ), Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul Randevu Tel ( Appointment Phone ):  0212 561 00 52 E-mail:   muratenoz@gmail.com ​ Cep tel (Mobile phone):   (+90)  533 6550199 Fax:   (+90) 212 542 74 47

Deviasyon Ameliyatından Sonra Burun Şekli Değişir mi?

Burunda Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Burunda Şekil Değişikliği Olur mu? Deviasyon ameliyatları esnasında genelde minimal travmatik tekniklerle, burun içerisindeki eğri kıkırdak alanları alınmaktadır. Kapalı teknikle yapıldığında, nazal septumun destek dokusu olarak görev yapan alanları korunarak, eğri kıkırdak bölgeleri çıkarılır. Burun içerisinden yapılan bu ameliyatta burun şeklinde dışarından görülebilen bir değişiklik olmaz. Ameliyat sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon tapon ya da eriyebilen tamponlara bağlı olarak burun 1 hafta biraz geniş görünebilir. Açık teknik kıkırdak eğriliği ameliyatları yapıldığında (genelde burun septumunun e alt kısmı olan kaudal septum bölümü eğrilikleri ya da burun ucu desteğinin etkilenme riski olan hastalarda tercih edilir), burun ucunda kısa dönemde şişlik uzun dönemde öne ve biraz yukarıya doğru hareket gözlemnlenebilir (zaten işlem aynı zamanda burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır!). Deviasyon ameliyatları esnasında, m

Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 2021 (Güncellendi!)

Burun Eti Operasyonu Fiyatı 2021   Burun etleri ve eşsiz görevleri hakkında ... Burun etleri burnumuzun içerisinde dış ortam havasını arıtma, ısıtma, nemlendirme ve basınçlandırma görevlerini yapan eşsiz dokulardır. Her bir burun boşluğunda 3 adet burun eti bulunmaktadır. Belki aklınıza en çok gelen şey " burun etlerinden tamamen kurtulmak, burun etlerini aldırmak mümkün müdür? " sorusu olabilir. Burun etlerinin tamamen alınması eskiden yüzyıllar önce denenmiş ve burun etlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu sonrasında anlaşılmıştır. Dış ortam havasından bulunan tüm mikroorganizmalar, allerjenler burun etleri tarafından burun içerisinde yakalanmaktadır. Yaklaşık sosis şeklinde olan alt burun etleri içerisinde birçok damar ağı bulunmaktadır ve sıcaktır. Dış kısmında mukus tabakası bulunur ve burnumuzu hava girdiğinde burun etine çarpan hava yuvarlanma hareketi yaparak burun etini çarpar, içerisinde bulunan bütün partikülleri, yabancı cisimleri, mikroorgan